В ООН оприлюднили доповідь щодо нових порушень Росії в анексованому Криму - Кислиця

В ООН оприлюднили доповідь щодо нових порушень Росії в анексованому Криму - Кислиця

Фото: УНІАН

За словами дипломата, доповідь стане "допоміжним інструментом" для міжнародного тиску на РФ.

На виконання резолюції Генасамблеї генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш оприлюднив доповідь, у якій чітко задокументував нові порушення РФ міжнародного гуманітарного права в анексованому Криму.

Про це постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив у середу, 24 червня, в інтерв'ю для "Укрінформ". 

"У доповіді Генсека ООН чітко визначено Автономну Республіку Крим та місто Севастополь як тимчасово окуповані Російською Федерацією території України, - розповів дипломат. - Росія продовжила застосування на окупованих територіях свого кримінального законодавства. Такі дії є черговим порушенням окупантом міжнародного гуманітарного права".

У документі зазначається, що окупаційна влада продовжує блокувати доступ Управлінню верховного комісару ООН з прав людини (УВКПЛ) для моніторингу ситуації на півострові. 

Окрім того, Гуттереш навів "конкретні факти порушень" прав підсудних та відсутності неупередженого публічного судочинства.

"При цьому, чітко вказується, що затримані не мають належного захисту, їм не дозволяють зустрічатися з консулами України. Окремо йдеться про тортури та примусове переміщення підсудних і засуджених на територію Росії", - йдеться у повідомленні.

Генсек ООН також привернув увагу до обшуків та рейдів, зокрема проти кримських татар, порушення свободи зібрань, свободи слова, заборони діяльності Меджлісу, а також порушень релігійних прав.

Окремо в доповіді підкреслили незаконність автоматичного поширення громадянства Росії на українців, які проживають на території анексованого півострова.

"Ми вдячні Генеральному секретарю та іншим установами ООН за постійний моніторинг порушень з боку Росії прав людини та міжнародного гуманітарного права на Кримському півострові. Важливо, що про це говорить не лише Україна та її партнери, але й виходять офіційні документи ООН з чітким відображенням наслідків російської окупації", - підкреслив український дипломат.

За словами Кислиці, доповідь стане "допоміжним інструментом" для міжнародного тиску на РФ для деокупації Криму та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

Раніше постійний представник України при ООН розповів, що під час російської збройної агресії проти України 147 дітей загинули на Донбасі, а тисячі дітей потребують медичної та психологічної підтримки. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація