Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чим загрожує Європі окупований Крим. Україна представила детальну презентацію в ООН

Росія перетворила Крим на потужну військову базу. 

Російське військове озброєння, розташоване у Криму, може загрожувати території держав не лише Чорноморського флоту, але й країн Європи. Про це заявили вчора, 12 жовтня, в рамках роботи Першого комітету Генеральної Асамблеї ООН під час дискусії на тему: "Мілітаризація окупованого Криму: зростаюча загроза у регіоні та поза його межами".

Під час дискусії директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко показав презентацію кількісних показників російської військової присутності в Криму, повідомляє прес-служба Постійного представництва України при ООН. Він зазначив, що Росія перетворила український півострів на потужну військову базу. Повідомляється, що потужна сучасна зброя, яка тут розташована, здатна вражати території держав не лише Чорноморського флоту, але й такі країни, як Болгарію, Туреччину, Румунію чи Молдову.

Також у презентації продемонстрували, на скільки збільшилася кількість російських військових на українському півострові. Наприклад, станом на січень 2014 року тут перебувало 12 500 військовослужбовців, а вже в жовтні 2016 їхня кількість збільшилася більше, аніж удвічі, і становить 29 300. А вже до 2020 року Росія планує розмістити в окупованому Криму 43 000 військових. Зросли й кількісні показники російської техніки. Наразі на півострові 40 танків, хоча у січні 2014 року не було жодного. Більше того, збільшилася кількість субмарин - підводних човнів, яких раніше було 2, а тепер 5. З презентації видно, що діапазон прибережних ракет становить 300 кілометрів. 

Окрім того, Сергій Шутенко зазначив, що міжнародна спільнота має відреагувати на плани РФ щодо розміщення на території окупованого Криму ядерних арсеналів.

Зазначається, що презентація кількісних показників військової присутності у Криму викликала інтерес делегатів у Першому комітеті ГА ООН. Присутні засудили окупацію Криму Росією. 

Нагадаємо, раніше представник Головного управління військової розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький підтвердив перебування російських носіїв ядерної зброї в окупованому Криму. За його словами, подальше розміщення ядерної зброї в Криму не виключається. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції