В ООН прогнозують, що до 2050 року населення України може скоротитися до 35 мільйонів

В ООН прогнозують, що до 2050 року населення України може скоротитися до 35 мільйонів

Фото: УНІАН

За даними організації, щоб стати демографічно стійкою країною, Україні потрібна широкомасштабна та комплексна стратегія.

Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 мільйонів до 2050 року.

Про це йдеться в аналітичній довідці ООН щодо демографічних процесів в Україні.

"Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже й основу для сталого розвитку. Недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар'єру й догляд за дітьми залишається одним із чинників, що заважають українцям мати бажану кількість дітей", - йдеться в довідці.

Отже, основними причинами скорочення населення в нашій країні називають: низьку народжуваність, високий рівень смертності та ріст зовнішньої міграції через бідність. Основними причинами одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків, у нашій країні є поведінка з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби.

Близько третини українців помирає у віці до 65 років, зазначають в ООН. За даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебуває близько 3 мільйонів українських працівників, і їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме. Високий рівень бідності та труднощі з пошуком працевлаштування з гідною оплатою підсилюються політичними, соціальними та безпековими факторами, які стимулюють міграційних відтік.

Населення України є одним із тих, які найшвидше старішають у Європі, що є прямим наслідком зниження рівня народжуваності. Більш як п'ята частина населення старша за 60 років, і ця частка, за прогнозами, зросте до 36% до 2050 року.

"Жінки становлять близько двох третин населення віком понад 65 років і майже 3/4 населення віком понад 80 років. Вони стикаються з підвищеним ризиком вразливості та бідності. Зростання видатків на охорону здоров’я та пенсії навантажує державний бюджет, який фінансується коштом робочої сили, чисельність якої скорочується, а стан здоров'я є невтішним. Пов'язані з потребами літніх людей витрати в Україні переживатимуть одне з найвищих зростань у Європі та, за прогнозами, становитимуть 25% ВВП до 2050 року", - говориться в аналітиці.

Водночас, в ООН прогнозують і зменшення працездатного населення на понад 30% до 2050 року та радять уряду України вирішувати демографічні проблеми, застосовуючи адаптивні заходи для забезпечення достатнього рівня соціального захисту, розвитку людського капіталу, сприяння ефективному економічному зростанню в розрахунку на душу населення та зменшення фіскального тиску.

Варто зазначити, що за даними Державної служби статистики, за січень-серпень 2021 року населення України скоротилось на 245,9 тисячі людей. Загалом наявне населення країни станом на 1 вересня становило понад 41,3 мільйона людей.

З початку року населення України скоротилося на 200 тисяч – економічні новини

З початку року населення України скоротилося на 200 тисяч – економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація