В ОУН-УПА відмовилися саджати за російську мову

Заклики соратниці Олега Тягнибока Ірини Фаріон про притягнення до кримінальної відповідальності людей, які не хочуть вивчати українську мову, не знайшли підтримки.

Заклики депутата Львівської облради Ірини Фаріон про притягнення до кримінальної відповідальності людей, які не хочуть вивчати українську мову, не знайшли підтримки.

Голова львівського братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк на ініціативу Фаріон відповів, що "ця заява пахне репресіями російськомовних. З ріднею можна говорити якою завгодно мовою, а в громадських місцях і на роботі - на державній".

Заступник глави "Свободи" Олег Панькевич вважає, що соратника по партії не так зрозуміли. Він наполягає, що свободівці виступають за те, щоб за російську мову карали чиновників, а не простих людей.

"Для тих, хто відверто нехтує українською мовою або називає її "низькосортною" відповідальність повинна бути як адміністративна у вигляді штрафів, так і кримінальна. Потрібно прийняти відповідний закон про захист української мови, який не міняли ще з 1989 року. Але вдома, на вулиці людям ніхто не забороняє спілкуватися один з одним на їх рідною мовою", - наголосив політик.

У свою чергу губернатор Львівщини Василь Горбаль засудив скандальний телеспіч депутатки, назвавши його образливим: "Українську мову потрібно підтримувати і захищати, але грамотними толерантними методами. Подібні заяви правих радикалів породжують дзеркальну реакцію з боку лівих радикалів. Це шкодить консолідації суспільства".

Також на думку регіонала Вадима Колесніченко, Фаріон потрібно було покарати ще після інциденту в дитсадку, але прокуратура на інцидент не відреагувала.

"Безкарність породжує хамство і нахабність. От і маємо продовження мовної "гарячки". Такі заяви робляться, щоб загострити обстановку перед місцевими виборами, представити націоналістів жертвами репресій, посягань на "мову" і привернути електорат", - зазначив нардеп.

Нагадаємо, 3 червня в телеефірі Ірина Фаріон заявила про те, що людей, які не хочуть вивчати українську мову, необхідно на законодавчому рівні притягнути до кримінальної відповідальності.

Як приклад депутат привела європейський досвід: "Так роблять французи за вживання англіцизмів, де садять у в'язницю на півроку".

Читайте також:

Соратниця Тягнибока пригрозила в'язницею російськомовним "дегенератам"

У Львові дітям з "російськими" іменами порадили "виїжджати в Московію"

Фаріон похвалила українську мову Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: