В парламенті торгуються за Шамшура. Коаліція вагається

Арсеній Яценюк прогнозує, що через питання призначення міністра зовнішніх справ розпочнуться торги. "Регіони" кандидатуру Шамшура не пітримують, коаліція вагається.

Народний депутат від НУ-НС, екс-голова Верховної ради Арсеній Яценюк прогнозує, що в питанні призначення Олега Шамшура міністром закордонних справ розпочнуться торги між політичними силами.

"Торги можуть відбутися. Ми віддамо голоси за Шамшура, а ви нам ще сформуйте один уряд. Це стандартна парламентська процедура", - сказав він.

Втім, на думку Яценюка, кандидатуру президента все ж таки підтримають. Він вважає, що альтернативи Шамшуру знайти практично неможливо.

Рада коаліції поки що не обговорювала питання про підтримку кандидатури Олега Шамшура. Як зазначив лідер фракції БЮТ, голова ради коаліції Іван Кириленко, невирішеним залишається питання щодо висунення на посаду керівника МЗС Бориса Тарасюка, оскільки на цьому місці коаліція хотіла бачити саме його.

"Ми його висунули, і рада коаліції поки що не ухвалювала іншого рішення", - сказав Кириленко.

Лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко підтвердив, що коаліція пропонує на посаду голови МЗС Бориса Тарасюка. "У нас тільки одна кандидатура, яку ми будемо підтримувати", - наголосив він.

Народний депутат від Блоку Литвина Олег Зарубінський запропонував, щоб Олег Шамшур прийшов до парламенту і депутати "мали можливість з ним познайомитись". Він наголосив, що 90% парламентарів не знають цю людину.

"Я вважаю, що кандидат на таку серйозну посаду як міністр закордонних справ, особливо при таких контраверсійних стосунках України з багатьма країнами світу, має пройти через комунікацію з тими, хто буде за нього голосувати чи не голосувати. Я переконаний, що в нас до нього буде багато запитань", - зазначив Зарубінський.

У свою чергу фракція Партії регіонів не має наміру підтримувати кандидатуру на посаду глави МЗС, запропоновану президентом.

"Ми не комплектуємо уряд, МЗС, тому ми не будемо підтримувати", - заявив перший заступник лідера фракції Олександр Єфремов.

А депутатська група "За Україну" (лідер - В'ячеслав Киріленко), швидше за все, підтримає призначення Шамшура.

"Хоча ми ще остаточне рішення не ухвалювали, тому що тільки побачили це подання. Але я вважаю, що ця кандидатура достатньо компромісна, професійна. І тому я з 90% вірогідності говорю, що група підтримає Шамшура", - прокоментувала народний депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, 3 березня ВР звільнила Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ. 6 березня коаліція направила звернення до президента Віктора Ющенка з пропозицією внести на цю посаду кандидатуру Бориса Тарасюка. 17 березня Ющенко запропонував депутатам розглянути кандидатуру Олега Шамшура.

Читайте також:

Литвин не хоче "завалити" наступника Огризка

Ющенко вніс на розгляд Ради кандидатуру глави МЗС

Тарасюк очолить МЗС лише на власних умовах

ВідеоДепутати про Шамшура

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: