Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Почаївській лаврі звинуватили українську владу  в "комуністичних методах боротьби з Церквою"

В лаврі опублікували офіційне звернення.

Братія Почаївської лаври у своєму зверненні заявила, що "українська влада використовує комуністичні методи боротьби з православною Церквою".

Текст звернення опублікували на сайті лаври.

В Почаєві зазначили, що "нові партійні лідери не пам'ятають уроків історії" та звинуватили владу у діях, схожих до тих, які були під час комуністичного режиму.

"Риторика влади за 100 років не змінилася: насельники Лаври залишаються для них "помічниками контрреволюції". Використовуючи підконтрольні засоби масової інформації, чинна влада з кожним днем все більше і більше насаджує цю думку нашому українському народові", - йдеться в тексті заяви.

Щодо "уроків історії", то в лаврі згадали, як в минулому столітті більшовики намагалися створити підконтрольну церкву. Там прирівняли дії Києва до тих, які були понад 100 років тому та назвали їх "спрямованими на знищення чернецтва у західній Україні" 

"Змушені констатувати, що українська влада використовує комуністичні методи боротьби з православною Церквою. Влада взяла курс на вилучення майна у Свято-Успенської Почаївської Лаври та передачу її новоствореній церковній організації, а як наслідок - знищення чернецтва на території західної України", - додали в заяві.

Нагадаємо, що комісія міністерства юстиції України з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала перереєстрацію комплексу споруд Почаївської лаври, що в Тернопільській області.

Раніше повідомлялося, що споруди Почаївської лаври передані у користування УПЦ Московського патріархату до 2052 року. Згодом з'явилася інформація, що УПЦ МП може привласнити землю навколо лаври.

Національна поліція розпочала досудове розслідування щодо передачі Почаївської лаври. Представник Міністерства культури України, права та інтереси якої порушені, оскаржив в Міністерство юстиції України зазначені дії державного реєстратора з вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври і залучити реєстратора до відповідальності".

ВідеоМін’юст скасував передачу Почаївської лаври УПЦ МП

Антирейдерська комісія Мін’юсту визнала, що споруди релігійного комплексу були віддані у користування УПЦ МП незаконно. А дії реєстратора, який це зробив тепер вивчають правоохоронці. Як відреагували на це у московському патріархаті – далі у сюжеті.

Мін’юст скасував передачу Почаївської лаври УПЦ МП

Залиште свій коментар

Вибір редакції