В Польщі визнали, що Україна для них буферна зона

Польські аналітики вважають необхідним існування прозахідної буферної зони в Україні, щоб убезпечити Польщу від зростання впливу Кремля.

Польща розглядає Україну як буферну зону. Про це йдеться у звіті американського посла у Варшаві в Держдепартамент від грудня 2008 року, оприлюдненому сайтом Wikileaks.

"Польські аналітики сказали нам, що існування прозахідної буферної зони в Україні та Білорусі змістить Польщу з передової лінії з безапеляційною Росією", - сказано в документі.

Також у документі зазначається, що тодішній міністр закордонних справ Польщі Сікорськи повідомив американським чиновникам, що, на його думку, Росія стане небезпечною через 10-15 років, але після "грузинської кризи" це може статися за 10-15 місяців.

"Надаючи колишнім радянським республікам перспективи вільної торгівлі та безвізового режиму з ЄС, Східне партнерство може стимулювати реформи, необхідні для потенційного членства в ЄС, та затримає зростання впливу Росії", - сказано в документі.

"З економічної точки зору польські чиновники вірять, що більше представництво західного бізнесу в країнах як Білорусь та Україна, надасть альтернативу компаніям, які контролюються Росією, а програми ЄС можуть допомогти в боротьбі з корупцією, яка сприяє російському політичному та економічному впливу", - сказано в документі.

Читайте також:

Герман розповіла, чому Януковичу не варто боятися WikiLeaks

Луценко не побачив у публікаціях WikiLeaks про Україну нічого сенсаційного

Тимошенко заявила, що у Wikileaks нема на неї компромату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: