В правому блоці конфлікт?

З критикою майбутніх партнерів по коаліції виступили, зокрема, Микола Катеринчук та Юрій Костенко. За деякими заявами, правий блок може розвалитися.

Переговори про створення мегаблоку демократичних сил зайшли в глухий кут через кадрові питання. Про це в інтерв’ю газеті "Експрес" заявив один з лідерів "Народної Самооборони" Микола Катеринчук.

"Згоди ми наразi не можемо дiйти у дуже важливому i принциповому для нас питаннi – кадровому", - сказав він.

"Попереднi переговори щодо створення мегаблоку були призупиненi, як тiльки мова зайшла про визначення кандидатур голови Верховної ради, прем'єр-мiнiстра та ключових мiнiстрiв уряду пiсля дострокових виборiв. Звiсно, у разi, якщо ми виборемо право формувати новий уряд", - додав Катеринчук.

Він нагадав позицію "Народної Самооборони" про те, що якщо до 1 липня всi технiчнi принципи створення мегаблоку демократичних сил не будуть остаточно узгодженi, то ця політична сила пiде на достроковi парламентськi вибори самостійно.

За словами Катеринчука, "Народна самооборона" у майбутньому уряді хоче "впливати на блок реформ, у тому числi економiчних реформ, i на блок справедливості". "Йдеться про МВС, прокуратуру та Мiнiстерство юстицiї. I це закономірно", - сказав він.

Луценко-Катеринчук
Архів
"Народна самооборона" може піти на вибори самостійно. (Фото: samooborona.in.ua)

Катеринчук також припустив, що, якщо мегаблок не буде створено, "це означатиме, що "Наша Україна" з "Правицею" розглядають можливiсть створення коалiцiї з Партiєю регiонiв".

"Тодi ми розбіжимося", - додав він.

Критику на адресу колег по правому блоку висловив також один з лідерів "Правиці" Юрій Костенко. За його словами, мегаблок демократичних сил у складі "Наша Україна" - "Народна Самооборона"- "Правиця" практично не має шансів стати монолітом.

Про це лідер Української народної партії заявив у інтерв'ю УНІАН. “Щодо монолітності блоку, то не треба нікого дурити: її не буде, але ефективна робота можлива”, - сказав політик.

Як виявилося в процесі бесіди, у одного з лідерів "Правиці" великі претензійї до лідера НС Юрія Луценка. Більшою мірою Костенка образили заяви Луценка щодо розподілу квот у майбутньому списку та низьких рейтингів "Правиці", які сам Костенко вважає сфальсифікованими.

Є у Костенка також і інші претензії до публічної риторики Луценка. Так, лідер УНП вважає, що лідерові НС треба негайно відмовитися від повторення вже відпрацьованого матеріалу виборчих гасел часів президентської кампанії.

“Риторика Юрія Віталійовича мені нагадує ті виборчі гасла, за які дорікають сьогодні Віктору Андрійовичу: чому бандити не сидять у тюрмах? Це може повторитися й щодо Луценка – після його виступів і обіцянок йому ставитимуть це запитання...”

У відповідь на зауваження корреспондента, що Луценко як колишній міністр оборони має право на власні “фішки”, Костенко заявив, що не має наміру вирішувати проблеми Луценка за власний рахунок. “А причому тут фішки Луценка до Костенка? Чому ви намагаєтеся проблеми Луценка вирішувати за рахунок Костенка?”

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: