Рада оголосила про створення нової коаліції

Нова більшість нараховує 235 депутатів і носить назву "коаліція стабільності і реформ".

У Верховній раді оголошено про створення нової парламентської більшості. Про це оголосив спікер ВР Володимир Литвин.

До коаліції увійшли 235 депутатів, зокрема депутати фракцій Партії регіонів, КПУ та блоку Литвина, позафракційні депутати, а також представники інших фракцій ВР, які вступили до більшості в індивідуальному порядку. Списку депутатів, які увійшли до більшості, спікер ВР не назвав.

Нове утворення носитиме назву коаліції "Стабільності та реформ".

Фракції ПР, Блоку Литвина і КПУ мають у своєму розпорядженні тільки 219 голосів. У той же час, раніше за зміну регламенту ВР разом із учасниками нової коаліції проголосували також четверо позафракційних депутатів (Тарас Чорновіл, Інна Богословська, Ігор Рибаков, Василь Кисельов), семеро представників БЮТ (Віталій Барвіненко, Володимир Каплієнко, Геннадій Задирко, Григорій Омельченко, Юрій Полунєєв, Ігор Савченко, Олег Черпіцький) і шестеро представників НУ-НС (Юрій Бут, Станіслав Довгий, Олександр Омельченко, Ігор Палиця, Іван Плющ та Володимир Поляченко), що у сумі дало саме 235 голосів.

Крім того, за інформацією БЮТ, до коаліції увійшли шестеро представників цієї політичної сили Геннадій Задирко, Віталій Барвіненко, Володимир Каплієнко, Олег Черпицький, Ігор Савченко і Юрій Полунєєв.

Після оголошення про створення коаліції спікер взяв перерву на півгодини "для проведення зборів фракцій".

Нагадаємо, у середу, 11 березня, президент Віктор Янукович підписав зміни до закону про регламент Верховної ради, згідно якого коаліція більшості може формуватися не лише фракціями, а й окремими депутатами.

Коаліція вважається сформованою з моменту офіційного оголошення про це головуючим на пленарному засіданні на підставі поданих в апарат Ради документів.

Повідомлення про формування коаліції, коаліційна угода і персональний склад коаліції публікуються в газеті "Голос України" не пізніше ніж за 4 дні після офіційного оголошення на пленарному засіданні про її формування.

У вересні 2008 року Конституційний Суд визначив коаліцію депутатських фракцій об’єднанням фракцій парламенту, до складу яких входить не менше 226 депутатів.

Читайте також:

Набрав чинності закон про створення коаліції

Три фракції проголосували за нову коаліцію

Яценюк вимагає від КС визначити законність нових правил формування коаліції 

ВідеоРада оголосила про створення нової коаліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: