В рейтинг Forbes потрапили шість українських мільярдерів

Це Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Сергій Тарута.

Депутат від Партії регіонів Рінат Ахметов є найбагатшим з-поміж українських бізнесменів за версією американського журналу Forbes. В рейтингу мільярдерів видання він посів 127 місце з капіталом 7 мільярдів 300 мільйонів доларів.

Усього в цьогорічний рейтинг Forbes потрапило шість українських громадян. Номер 203- й Віктор Пінчук з 5 мільярдами. На 50 номерів нижче стоїть Ігор Коломойський, у нього 4,2 мільярда. Трохи далі – Геннадій Боголюбов – 4 мільярди, Костянтин Жеваго – 3,4 мільярда доларів. Останній в українському списку Сергій Тарута, він посідає статок у розмірі 2,7 мільярда доларів.

Сукупний капітал вітчизняних олігархів - 26 мільярдів 600 мільйонів доларів.

Однак невідомо, чи справді в Україні лише шестеро мільярдерів. Як повідомляли ЗМІ, Дмитро Фірташ, співвласник компанії RosUkrEnergo, посідає капітал обсягом майже 4 мільярди доларів.

Усього у рейтингу найбагатших людей світу – 1062 прізвища. Найбагатшим став американський інвестор Уоррен Баффет. Він цього року випередив Білла Ґейтса, голову компанії Майкрософт, який вважався номером першим упродовж останніх тринадцяти років.

Статок Баффета становить нині 62 мільярди доларів. У Ґейтса 58 мільярдів і він на третьому місці. На друге місце вийшов мексиканський магнат, власник телекомунікаційних мереж Карлос Слім Хелу. Його капітал оцінюють у 60 мільярдів доларів.

У першій десятці багатіїв опинилося чотири індуси. На четвертому місці - Лакшмі Міттал – індійський олігарх, що мешкає у Великій Британії. Він, серед інших компаній, є власником металургійного комбінату «Криворіжсталь». У нього 45 мільярдів доларів.

На 9 місці російський олігарх, 40-річний Олег Дерипаска. Його капітал, за даними журналу Forbes, становить 28 мільярдів доларів. На мільярд менше у Карла Альбрехта, німця, який замикає першу десятку багатіїв світу.

Серед мільярдерів цього довжелезного списку бачимо 80 російських прізвищ, це на сім прізвищ менше, ніж торік, від Абрамовича й Потаніна до мало кому відомих Пономаренка й Генералова. Є ще сорокарічний багатій з відповідним прізвищем Скоробогатько, з капіталом у мільярд 400 мільйонів доларів, що дозволяє йому посісти місце під порядковим номером 843.

За кількість супербагатіїв поза конкуренцією США – там понад 400 мільярдерів, хоча цього року внаслідок економічної кризи багато хто з інвесторів зазнав величезних збитків і список найбагатших людей світу дещо покоротшав.

За даними журналу Forbes, перша десятка багатіїв втратила за минулий рік близько 150 мільярдів доларів.

Читайте також:

Щорічний рейтинг мільярдерів Forbes значно скоротився

S&P: економіка України обвалиться на 12%, але швидко оживе

Українка Ольга Куриленко очолила рейтинг кіно-повій
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: