В РФ пояснили, куди зникли особисті речі моряків з повернутих Україні кораблів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Судна весь час перебували без нагляду.

Росіяни переконують, що деякі особисті речі українських моряків на захоплених у Керченській протоці кораблях "згнили через вологість".

Про це повідомив адвокат українських моряків Микола Полозов, каже Oboz.tv.

"Так, йшлося і про нижню білизну ... Ці кораблі перебували без нагляду досить тривалий час. І як мені пояснювали слідчі, через вологість, умови утримання - кораблі були без догляду - частина предметів, які там залишилися, була дуже сильно пошкоджена. Деякий одяг згнив. І тому вони не стали це віддавати, а просто знищили ", - сказав він.

Полозов зазначив, що офіційно з кораблів було вилучено радіонавігацію, радіокерування, боєприпаси і зброю.

"Там американська система була, вона може бути цікавою для російських військових. Тобто це вже галузь промислової та військової розвідки. Було вилучено всі боєприпаси, особисту стрілецьку зброю: автомати Калашникова, пістолети, набої - і особисті речі моряків. Інтерес у слідчих викликали мобільні телефони, комп'ютери, флешки, накопичувачі, тобто все, на чому може бути хоч якась інформація ", - заявив адвокат.

Відео Росіяни вкрали навіть ікону і спідню білизну із повернених до України кораблів – моряки

Розграбовані Росією "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу", які повернулися з російського полону в середу, залишаються у військовому порту Очакова. Знімальна група ТСН - єдина, кого пустили на борт. Пошкодження на кораблях видно навіть зовні - лишилися пробоїни від обстрілів. Росіяни, кажуть військові, випатрали судна. Що не змогли забрати, то понівечили.  

Росіяни вкрали навіть ікону і спідню білизну із повернених до України кораблів – моряки

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. Своєю чергою, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Раніше МЗС України надіслало Росії ноту з вимогою віддати кораблі Військово-морських сил ЗСУ, захоплені в Чорному морі в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. ЗМІ писали, що до 9 грудня, коли в Парижі відбудеться саміт лідерів країн "нормандської четвірки", РФ має повернути Україні три судна, захоплені 25 листопада 2018 року в Керченській протоці.

У неділю, 17 листопада, із акваторії "Генмола" в Керчі в анексованому Росією Криму у супроводі російської берегової охорони вивели три українські військові судна, захоплені рік тому.

На кораблях, які Росія передала Україні після захоплення в полон разом із екіпажем та річного утримання, зникла зброя, обладнання, сантехніка та навіть білизна моряків, яка була у вжитку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції