В Рівному заборонили скандальну виставку проти ОУН-УПА

Місцева "Просвіта" попросила депутатів облради не допустити "антиукраїнського шабашу" в Західному регіоні та знущання над пам'яттю героїв-повстанців.

Рівненська обласна рада більшістю голосів ухвалила рішення про заборону виставки "Волинська різанина: польські і єврейські жертви ОУН-УПА".

Із проханням про заборону виставки, яка "дискредитує національно-визвольний рух, компрометує учасників українських визвольних змагань і містить чимало викривлень і неточностей", до депутатів звернулися представники Рівненського товариства "Просвіта". На думку активістів, такі заходи є нічим іншим, як політичною провокацією.

Водночас голова Рівненської обласної організації Української народної партії Світлана Ніколіна повідомила, що у разі спроби провести цю виставку в Рівному ця політична сила звертатиметься до правоохоронних органів із вимогами не допустити її відкриття.

"Ми не допустимо знущання над пам'яттю наших героїв-повстанців та не дамо можливості чинити антиукраїнський шабаш в Західному регіоні, і закличемо українців до акцій громадянської непокори", – заявила вона.

Зазанчимо, що в Києві виставка "Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА" пройшла з гучним скандалом.

Представники націоналістичних партій 8 квітня пікетували Український дім, де проходила виставка.

В акції протесту взяли участь активісти ВО "Свобода", Української народної партії, УНА-УНСО, Конгресу українських націоналістів та інших сил.

Мітингувальники оприлюднили звернення до президента Віктора Януковича з вимогою не допустити фальсифікації історії національно-визвольного руху в Україні. Вони заявили, що нікому не дозволять ганьбити і плямити як українську незалежність, так і пам’ять українських героїв.

Співробітники міліції затримали 15 прихильників "Свободи" за підозрою в знищенні експонатів фотовиставки.

Пізніше Янукович оголосив подяку з врученням іменного годинника заступникові голови ради Всеукраїнської організації "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна" Руслану Бортнику, яка і була організатором виставки.

Читайте також:

Янукович нагородив організацію, яка влаштувала виставку проти УПА

Активісти "Свободи" розгромили виставку, присвячену жертвам УПА

Націоналісти вимагають в Януковича заборонити виставку, присвячену жертвам УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: