В Росії допитали свідка у справі про отруєння Ющенка

Представники парламентської слідчої комісії справи про отруєння Ющенка в Росії допитали екс-заступника глави СБУ.

Члени тимчасової слідчої комісії з розслідування отруєння Ющенка допитали екс-першого заступника глави СБУ Володимира Сацюка та керівника слідчої групи Генпрокуратури Галину Климович.

Комісія, яку очолив представник Партії регіонів Володимир Сівкович, була створена 31 березня, за місяць роботи провела шість закритих засідань.

Було допитано осіб, причетних до розслідування отруєння Віктора Ющенка: зокрема, керівник слідчої групи Генпрокуратури (ГПУ) Галина Климович, прокурор-криміналіст Олексій Донськой, заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

Зазначимо, що кожен з 11 членів комісії відповідає за окремий напрям роботи. Проте за усною домовленістю членів ТСК, інформацію про результати роботи надає лише її голова Володимир Сівкович.

"Ми почали з того, що запропонували Климович допомогу. На що вона сказала: спасибі, але мені допомога не потрібна, я і сама дуже успішно справляюся", - заявив Сівкович.

За його словами, у членів комісії також виникли питання щодо професіоналізму членів слідчої групи.

На засідання ВСК були запрошені заступник голови секретаріату президента Роман Безсмертний і його помічник Світлана Гуменюк, однак вони відмовилися давати пояснення, посилаючись на те, що знаходяться під підпискою про нерозголошення щодо справи про отруєння Ющенка.

Крім того, в рамках діяльності ТСК група народних депутатів виїжджали до Росії, аби там допитати колишнього першого заступника глави СБУ Володимира Сацюка.

Цю інформацію підтвердив і голова ТСК.

"Генпрокуратура говорить, що не може з ним зв'язатися, адже не тільки ми, представники Секретаріату успішно з ним зустрічаються і проводять переговори", - сказав Сівкович.

Члени парламентської комісії також виступили посередниками між ГПУ і генпрокуратурою Росії, і домовились, що найближчим часом в їх присутності співробітники російської генпрокуратури поставлять Сацюку питання, які цікавлять Генпрокуратуру.

"Ми питали його, чи запрошувався він на допит по отруєнню. Виявилося, що ні: його допитували по двох інших кримінальних справах. Сам він вважає, що ці кримінальні справи порушили спеціально, щоб посадити його у в'язницю, де, як він побоювався, його могли убити, з тим щоб згодом повісити на нього отруєння. Тому йому і довелося виїхати з країни", - заявив Сівкович.

"Сацюк також дав нам інформацію, де одержати деякі документи того періоду, в тому числі різні аудіозаписи, а також розповів про спробу його шантажу і спробу використовування його з метою створення помилкових доказів по цій справі", - резюмував Сівкович.

Нагадаємо, на думку Віктора Ющенка, парламентська комісія перешкоджає розслідуванню його отруєння.

Крім того, 13 квітня у ЗМІ була оприлюднена інформація про 6-годинний допит Віктора Медведчука, керівника Адміністрації президента Кучми у справі отруєння Ющенка.

Зазначимо, що представники БЮТ винуватим в отруєнні називали екс-керівника охорони Ющенка під час президентських перегонів - Євгена Червоненка.

Читайте також:

Генпрокуратура "переконливо рекомендує" не коментувати отруєння Ющенка

Шуфрич: тільки психу можна було доручити справу про отруєння Ющенка

БЮТ вдруге попросив генпрокурора перевірити причетність Червоненка до отруєння Ющенка

Слідчий ГПУ: Шуфрич спотворив мої слова, але судитися з клоунами нема часу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: