В Росії назвали "нетиповим" генконсула, який не знає української мови

Про це повідомили в прес-службі МЗС Росії.

Офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич назвав "нетиповою" ситуацію щодо генконсула Росії в Криму Володимира Андреєва.

Раніше Андреєв назвав ситуацію зі статусом російської мови у Криму "неприродною і ненормальною". Зокрема, він навів приклад із інструкціями щодо використання ліків, які написані виключно українською і є незрозумілими особисто для нього і нібито для більшості кримчан.

Відповідаючи на питання, чи прийнято в практиці російського зовнішньополітичного відомства, що дипломат не знає мови країни перебування, Лукашевич відповів: "Таких людей небагато", пише ЛігаБізнесІнформ.

"Бувають рідкісні мови, якими посли можуть не володіти. У нас налагоджений процес висококваліфікованої підготовки кадрів для роботи в країнах СНД, у тому числі їх мовної підготовки", - додав він.

"Хоч ця ситуація і не типова, ми беремо до уваги реалії. Багато колег виходять з російських навчальних закладів з хорошими знаннями місцевих мов. Повторю, що російська мова, при будь-якому законодавчому оформленні в тій чи іншій країні, залишається мовою міжнаціонального спілкування. Більшість воліє спілкуватися нею у вільній манері ", - зазначив він.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України передало генеральному консулові Росії в Сімферополі Володимиру Андреєву підручник української мови для російськомовних людей і російсько-український розмовник у відповідь на скарги генконсула з приводу недостатньої присутності російської мови в Криму.

Читайте також:

Генконсул Росії посміявся над українським МЗС за "клоунаду" зі словниками

Генконсулу Росії подарували український розмовник, щоб не отруївся ліками

Литвин звинуватив генконсула РФ у розпалюванні "мовного" конфлікту

Генконсул РФ у Криму: українська мова загрожує життю кримчан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: