Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В РПЦ пригрозили Елладській церкві "наслідками" за визнання ПЦУ

Московський патріархат болісно сприймає становлення Української церкви.

Елладська православна церква може зіштовхнутися з "наслідками" свого рішення про визнання канонічності та автокефального статусу Православної церкви України. Про це заявив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Микола Балашов.

"Не дивлячись на обґрунтовані пропозиції низки митрополитів утриматися в даний час від прийняття рішення, архієрейський собор Елладської церкви прийняв рішення на користь визнання ПЦУ, при цьому дивним чином висловивши надію на те, що українська автокефалія зможе "зміцнити відносини між автокефальними церквами Великої Росії та України", - прокоментував рішення ЕПЦ представник відділу церковної дипломатії РПЦ.

За його словами, "оцінка наслідків цього рішення для відносин між Російською православною церквою і Елладської церквою буде дана священним синодом Московського патріархату". При цьому протоієрей Микола Балашов зауважив, що РПЦ є багатонаціональною церквою, українська паства котрої "ні про яку автокефалію не просила". В такий спосіб він спростував пропагандистське твердження про нібито існування самостійної УПЦ, відверто назвавши її священство і вірян в Україні приналежними саме до Російської православної церкви.

Відео Елладська церква першою визнала самостійність і незалежність Православної церкви України

Сталося це під час засідання Архієрейського собору в Афінах. У січні 2019 року Православна церква України отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. І відтоді очікувала на визнання з боку інших церков. Як все відбулося та яке значення це визнання має для ПЦУ – дивіться далі.    

Елладська церква першою визнала самостійність і незалежність Православної церкви України

Як повідомлялося, під час засідання священного синоду Грецької церкви 12 жовтня єпископами було визнано самостійність Православної церкви України. Елладська церква стала першою після Константинопольської, котра зробила це, і тепер ім’я митрополита Київського Епіфанія буде проголошене архієпископом Афінським Ієронімом на одному з найближчих богослужінь.

Залиште свій коментар

Вибір редакції