В РПЦ відповіли Варфоломію на заклик змиритися з наданням автокефалії Українській церкві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РПЦ продовжує відмовлятися визнавати рішення Константинополя.

У Російській православній церкві вважають, що Вселенський патріархат не має виключних прав і йому не зобов'язані підкорятися.

Про це повідомляє РБК, з посиланням на слова секретаря відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Ігоря Якимчука.

"Православний Вселенський собор не передбачає особливих привілеїв для Константинопольського патріархату. Крім привілеїв честі, що не дають будь-яких владних повноважень поза межі цієї церкви. Відповідно, ніякої потреби підкорятися рішенням Константинополя ні у Російської православної церкви, ні у будь-якої іншої немає", – сказав Якимчук та додав, що поведінка Варфоломія є "неправославною католицькою", коли одному з предстоятелів присвоюються якісь особливі повноваження.

Нагадаємо, що 22 жовтня Вселенський патріарх Варфоломій вперше відреагував на звинувачення та шантаж РПЦ стосовно надання автокефалії Українській церкві. Він наголосив, що привілеї Вселенського патріархату засновані на рішеннях і канонах Вселенських Соборів і РПЦ доведеться змиритися з рішеннями щодо України.

ВідеоРПЦ шантажує Єрусалимський патріархат

У РПЦ зробили нову гучну заяву: якщо Єрусалимський патріархат стане на бік Константинополя та дозволить у Храмі Гробу Господнього служити священикам Української церкви, росіяни богослужіння там призупинять. Зрештою, це призведе і до розірвання стосунків РПЦ із Єрусалимською церквою. 

РПЦ шантажує Єрусалимський патріархат

Залиште свій коментар

Вибір редакції