Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В РПЦ жахають "насильницьким захопленням" храмів і монастирів після надання Україні томосу

Там переживають, що УПЦ МП втратить права на Києво-Печерську лавру.

 В РПЦ вважають, що надання автокефалії Українській церкві закріпить розкол серед вірян та призведе до насильницького захоплення храмів.

Про це в інтерв'ю грецькому агентству Romfea розповів голова відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон, передає ТАСС.

"Надання томосу українським розкольникам, якщо воно все ж буде втілено, означатиме не автокефалію, а легалізацію розколу", - сказав він. За його словами, надання автокефалії неминуче призведе до ситуації, у якій храми, що належать "канонічній Українській Православній церкві", будуть насильно вилучатися.

Митрополит зазначив, що представники державної влади України відкрито заявляють про те, що УПЦ буде "насильно перейменована в Митрополію Російської Церкви в Україні". Відтак вона нібито втратить юридичні права на належні їй храми і монастирі, зокрема і на головну святиню - Києво-Печерську лавру.

"Все це означає, що вигнанцями у власній країні стане більшість православних вірян, у яких будуть масово відбирати храми і монастирі не таким хуліганських способом, як це було раніше, а нібито на законних підставах", - твердить священнослужитель.

Раніше глава УПЦ КП Патріарх Філарет розповів про долю Києво-Печерської лаври та інших храмів після отримання томосу. За його словами, рішення про перехід будь-якого храму УПЦ МП будуть ухвалювати релігійні громади лише шляхом голосування. "Ми принципово хочемо дотримуватися цього положення: ніякого насильства, а вільний вибір - або Українська церква, або Російська", - сказав Патріарх.

ВідеоВатикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Ватикан підтримав надання автокефалії українській православній церкві. Про це на зустрічі з главою МЗС Павлом Клімкіним на полях Генасамблеї ООН заявив секретар Святого престолу з міждержавних відносин. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадіях - про це Петро Порошенко розповів українській громаді у Нью Йорку. 

Ватикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції