В СБУ можуть забрати керівника "заднім числом"

Депутат від НУ-НС Геннадій Москаль звернувся до окружного адмінсуду Києва з позовом стосовно в.о. голови СБУ Валентина Наливайченка.

Москаль подав позов вчора, 24 листопада.

Він наполягає, що Наливайченко як перший заступник глави СБУ мав право виконувати обов'язки керівника Служби не довше, ніж один місяць.

У своєму позові Москаль просить суд скасувати всі "акти індивідуальної дії і нормативно-правові акти", підписані Наливайченком після 22 січня 2007 року.

Валентин Наливайченко виконує обов'язки глави СБУ з грудня 2006 року. Подання про звільнення Ігоря Дріжчаного з посади керівника цієї установи Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної ради ще 30 листопада 2006 року, проте наступного дня, не чекаючи рішення парламенту, глава держави підписав указ про призначення Дріжчаного одним із заступників секретаря РНБО.

В Севастополе нашли мертвого младенца
УНІАН
Геннадій Москаль прагне помсти
Не дивлячись на те що останній написав заяву про звільнення за власним бажанням, отримати згоду Верховної ради на це вдалося лише з другої спроби – 22 грудня 2006 року.

На думку Геннадія Москаля, зважаючи на відсутність нового голови Служби президент зобов'язаний був кожного місяця продовжувати дію указу про призначення Наливайченка в.о. голови СБУ.

"А оскільки таких указів не було, через місяць – 22 січня 2007 року – Наливайченко втратив приставку в.о. і надалі вже користувався нею самовільно", - вважає депутат.

При цьому він не приховує, що приводом для звернення до суду послужили недавні заяви Наливайченка про корупційні злочини депутатами, у тому числі і ним самим.

"Якби він менше влізав в політичні розборки, беручи участь в них на стороні Секретаріату президента, а знаходився б в тіні, як і належить керівникові спецслужби, думаю, про цей закон (про тимчасового виконання обов'язків – ТСН.ua) ніхто б і не пригадав", - сказав Москаль. – "Тому зараз я прошу всіх, хто незаконно був звільнений (з СБУ – ТСН.ua) за підписом пана Наливайченка, починаючи з 22 січня 2007 року, - звертайтеся до мене, я всіх відновлю".

Наливайченко
УНІАН
В СБУ пояснили, що Валентин Наливайченко очолює Службу законно
Тим часом в СБУ впевнені в легітимності перебування Наливайченка на посаді в.о. голови СБУ і готові відстоювати це в суді.

Як заявив заступник голови СБУ Микола Герасименко, колишній керівник відомства Ігор Дріжчаний в грудні 2006 року пішов у відпустку, призначивши Валентина Наливайченка в.о. голови Служби. З відпустки Дріжчаний так і не повернувся, перейшовши на інше місце роботи – в РНБО.

Крім того, в СБУ посилаються на закон про статут внутрішньої служби збройних сил, яким також керуються у відомстві.  "У ньому чітко прописано, що, коли командир за поважних причин не може виконувати свої обов'язки, він призначає для цього одного зі своїх заступників, і цей термін необмежений", - сказав Герасименко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: