Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В СБУ назвали фейком спецслужб РФ розслідування про "українську ПВК" в Сирії

Згадані в ньому громадяни України виїхали до РФ до 2014 року.

В СБУ заявили, що журналістське розслідування про "українську ПВК "Вега"", яка нібито тренує проасадівських бійців у Сирії, - сфабриковане. Згадані в ньому Смолін і Джинікашвілі залишили Україну до 2014 року і тривалий час активно співпрацюють із російською військовою розвідкою.

Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки.

Там вважають, що цей "фейк" розроблений "Федеральним агентством новин", відомим як "фабрика тролів" підконтрольна "кухарю Путіна" Євгенію Пригожину. Замовили розслідування, як стверджується, російські спецслужби у відповідь на викривальні матеріали СБУ про ПВК "Вагнера" та вбивство журналістів у ЦАР.

Функціонування будь-яких приватних військових компаній не передбачене законодавством України, нагадали в СБУ. Там зазначили, що "ТОВ "ВЕГА СТРАТЕДЖИК СЕРВИСЕС" справді зареєстроване у Миколаєві 2011-го українцем Смоліним, але "не має жодного відношення до "приватних військових компаній".

Також спецслужбовці розповіли, що 2013-го вказана компанія фактично припинила свою роботу в Україні після виїзду Смоліна до РФ. Водночас наявна в СБУ інформація свідчить, що її московська філія на чолі із громадянином України Джинікашвілі на початку 2014 активно використовувалася співробітниками спецслужб РФ як структура прикриття для вербування російських найманців для участі у бойових діях в Україні.

Джинікашвілі відомий СБУ з 2011 року як керівника проросійської громадської організації "227. Ни шагу назад". Повідомляється, що він брав особисту участь у бойових діях на території Сирії, а 2014-го був спрямований на Донбас у складі "ПВК Вагнера", а в 2016-2017 – в ЦАР.

Від 2017 Джинікашвілі обіймає посаду у "международном центре боевой и специальной подготовки "Волк" (Ростов-на-Дону). За інформацією СБУ, цей центр активно використовується ГУ ГШ ЗС РФ для вербування агентури на території європейських країн під прикриттям проведення спеціальних зборів для іноземних парамілітарних структур.

В СБУ також повідомили, що Смолін від 1993 до 1997 року проходив службу в органах МВС України, але був звільнений через втрату вогнепальної зброї. 2012-го року разом із родиною виїхав до РФ. Ключовою причиною виїзду називають ухиляння від повернення значних грошових боргів. "З цього часу жодної фінансово-господарської діяльності на території України Смолін не здійснює", - наголошують в СБУ.

Там також розповіли, що протягом 2014 року він намагався через електронне листування поновити контакти у Миколаєві, пропонуючи знайомим "працевлаштування у російській приватній військовій компанії". За інформацією Служби безпеки України, від 2016 року Смолін через підконтрольні йому російські охоронні структури займається вербуванням найманців до "ПВК Вагнера".

Раніше розслідувачі Conflict Intelligence Team повідомили, що у Сирії працює "російсько-українська" приватна військова компанія "Вега". Стверджується, що компанію створили в Україні, у Сирії ж вона працює від літа 2018-го і тренує там проасадівських бійців. Припускається, що інструктори ПВК "Вега" тренують палестинців з угруповання "Ліва аль-Кудс". Вона підтримує Асада та співпрацює з російськими військовими, тому розслідувачі вважають, що компанія працює в країні "щонайменше з відома російського командування".

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Залиште свій коментар

Вибір редакції