В СБУ оприлюднили кількість жителів Криму, які воюють за "Ісламську державу"

В Україні діють вербувальники нових членів терористичної організації.

На території України діють окремі групи прихильників ідеології "Ісламської держави", котрі займаються вербуванням нових членів в цю терористичну організацію.

Про це повідомляє видання "Гордон" з посиланням на відповідь Служби безпеки України на запит редакції.

"На території України діють окремі групи прихильників ідеології ІДІЛ, здійснюють пропаганду серед свого оточення; вербування нових членів до неї; переміщення вже завербованих осіб, у тому числі з країн Кавказу та Центральної Азії, транзитом через територію України і Туреччини в сирійсько-іракську зону для участі в бойових діях на боці ІДІЛ і у зворотному напрямку; матеріальне та фінансове забезпечення грошовими коштами, місцями тимчасового проживання, паспортними та проїзними документами", – зазначили правоохоронці.

В СБУ додали, що об'єктами агітації прихильників ІДІЛ стають вихідці з мусульманських країн, які постійно або тимчасово проживають в Україні, так і її громадяни, які не були етнічними носіями ісламу.

"На сьогодні встановлено 50 людей з числа мешканців АР Крим (громадян України та іноземців, які постійно проживають на її території), які беруть участь в бойових діях на території Сирії та Іраку в складі ІДІЛ, "Фронт аль-Нусра" і пов'язаних з ними структур. Крім того, встановлено 63 прихильників ІДІЛ з числа іноземних громадян, які транзитом переправлені через територію нашої держави в Туреччину", – розповіли в СБУ, додавши, що Україна розглядається функціонерами ІДІЛ насамперед як зона для забезпечення оперативно-терористичної діяльності на території третіх країн.

Водночас правоохоронці не виключають спроби здійснення прихильниками ІДІЛ терактів, спрямованих проти представництв, підприємств, установ, організацій та окремих громадян держав антитерористичної коаліції, які перебувають в Україні.

З лютого 2015 року СБУ зареєструвала шість кримінальних проваджень проти підозрюваних у причетності до скоєння на території України злочинів в інтересах ІДІЛ, були заарештовані сім іноземних громадян і один громадянин України, які мали стосунок до вчинення цих злочинів. Стосовно ще двох осіб обрані запобіжні заходи, не пов'язані з триманням під вартою. Досудове розслідування за двома кримінальними провадженнями завершено, обвинувальні акти з їхніми фігурантами направлені в суд Генеральною прокуратурою України, слідство щодо інших проваджень триває.

На території України співробітники СБУ затримали чотирьох іноземних громадян – членів міжнародних терористичних організацій ІДІЛ та "Фронт аль-Нусра", які перебували в розшуку по лінії Інтерполу. Спільно з органами Держприкордонслужби у пунктах пропуску виявили трьох іноземців, які брали участь у бойових діях в Сирії і оголошених у міжнародний розшук. Суд прийняв рішення про їхню екстрадицію.

Під час ліквідації каналів нелегального переправлення бойовиків ИГИЛ і членів їх сімей з країн Кавказу і Центральної Азії в сирійсько-іракську зону і назад транзитом через територію України виявили 25 прихильників "Ісламської держави" з числа іноземних громадян. Стосовно 22 були прийняті рішення про примусове повернення до держави походження. Стосовно ще трьох, які використовували підроблені документи, відкриті кримінальні провадження.

Прийнято рішення про заборону в'їзду на територію України 504 членам ІДІЛ з числа іноземних громадян, які, за наявною у СБУ інформацією, могли прибути для реалізації інтересів терористичної структури.

Співробітники СБУ разом з прикордонниками не допустили в'їзду в Україну 29 іноземних громадян, які брали участь у бойових діях в Сирії в складі міжнародних терористичних організацій і намагалися в'їхати в Україну.

Фотограф показав молодих дівчат, які борються з "Ісламською державою"

Раніше повідомлялося, що в Києві був затриманий один з ватажків міжнародної терористичної організації "Фронт ан-Нусра", який перебував в міждержавному розшуку. Як з'ясувалося, терорист виявився громадянином однієї з колишніх республік СРСР. У 2013-2014 роках він брав участь в сирійському військовому конфлікті, а в 2015 році бойовик очолив окремий джамаат міжнародної терористичної організації "Фронт ан-Нусра".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: