В селі на Прикарпатті збудували нове берегоукріплення: чому селяни обурені

В селі на Прикарпатті збудували нове берегоукріплення: чому селяни обурені

Дата публікації
Перегляди
3150
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В селі на Прикарпатті збудували нове берегоукріплення: чому селяни обурені

Фото: кадр з відео

До страху нового затоплення селянам зараз додався новий клопіт - гори багнюки замість зруйнованої дороги.

8 мільйонів на неповних 100 метрів берегоукріплень, пошкоджених червневою повінню. На річці, що тече селищем Ланчин на Прикарпатті, закінчили відновлювальні роботи. Але селяни обурені, бо вважають, що нове берегоукріплення від чергової стихії їх не вбереже.

Про те, чи справді гроші викинули на вітер,йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Занизькі габіони. Недостатньо розширене та углублене русло річки. Старі бетонні плити, що вже попадали. Так укріпили береги після повені поблизу Ланчина на Прикарпатті.

Під час червневої повені у Ланчині розлилася річка Урюк. З гір бурхлива вода несла коріння, гілки, дерева. Усе це сміття загатило містки. Хвили пішли просто на людські хати та городи. Ланчин опинився серед тих населених пунктів, де збитки були найбільшими.

"Від 14 вересня почали габіони робити повним ходом перед приїздом президента. Президент був 18", - розповідає місцева мешканка.

Благали будівельників вислухати їхні застороги - кажуть селяни - де і що саме доцільно робити з руслом річки. Адже добре знають її характер. Будівельники не почули.

Будівельників та техніки тут вже немає. Свою роботу, кажуть, зробили відповідно до отриманого проєкту. А винні у всьому - місцеві.

"Ми на нашу конструкцію, яку ми поставили, ми даємо гарантію. Вона не впаде ні при якій воді. А плити місцеві валять самі спеціально, щоб місцева влада виділила кошти на продовження будівельних робіт", - зазначає Віталій Андрійчук, керівник фірми-підрядника.

В управлінні капбудівництва кивають на селищну владу. Мовляв, що ланчинці внесли до актів, на те й замовили проєкт. Обійшлися ці берегоукріплення у 8 млн.грн.

"Ми прислухалися до місцевих жителів. І ми вирівняли русло ріки. За погодженням з місцевим жителем зайшли на його територію і русло ріки вирівняли", - говорить Володимир Нижник, директор управління капітального будівництва в Івано-Франківській області.

Гроші на вітер: селяни з Прикарпаття вважають, що нове берегоукріплення не вбереже їх від стихії

Гроші на вітер: селяни з Прикарпаття вважають, що нове берегоукріплення не вбереже їх від стихії

До страху нового затоплення селянам зараз додався новий клопіт - гори багнюки замість зруйнованої дороги. Тут не те що швидка не проїде - дрова до хат не завезти. Але чиновники від капітального будівництва заявляють - впорядкування дамби та облаштування дороги - це обовязок новообраних посадовців ОТГ. А щоб Ланчин більше не топило, радять селянам вимагати від свого голови нарешті розробити комплексну антипаводкову програму і вже під неї вибивати у держави адекватні гроші.

Раніше уряд виділив з резервного фонду держбюджету додаткові кошти Чорнобильській зоні відчуження для запобігання пожежам та Закарпатській області для ліквідації наслідків паводків. 

Авторка: Алла Пасс.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3150
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація