Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В село поблизу Києва з вирію повернувся лелека, якого майже рік утримувала місцева мешканка

В село поблизу Києва з вирію повернувся лелека, якого майже рік утримувала місцева мешканка

Він ще малим випав із гнізда.

Мешканка села Підгірці поблизу Києва Надія Бугайова майже рік утримувала лелеку, який випав із гнізда. Той подорослішав та поринув у вирій.

Але майже за два роки повернувся. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З Бусею, так кличуть птаха, жінка познайомилася випадково. Він ще малим випав із гнізда, а вона підібрала і підселила до курей.

Коли лелека навчився літати, то його родичі вже відлетіли у вирій. Птах оселився у порожньому гнізді, де на нього чекала вірна смерть.

Мещканці Підгірців почали операцію "порятунок". До гнізда кидали рибу. Але птах, котрий відстав від зграї, повертатися до курника не поспішав. Тоді мешканець Олександр Колпачов зробив те, чого ніколи не робив. Він злетів до неба, немов сам птах.

На висоту семи метрів Олександра Колпачова піднімав будівельний кран. Все відбувалося в темряві, бо боялися розбудити птаха. Такий трюк вся команда виконувала вперше. Ті, хто стояв унизу, завмерли. Але коли чоловік нарешті підібрався до гнізда і схопив лелеку, всі присутні в один момент полегшено зітхнули.

За зиму у курнику лелека з'їв пару центнерів риби. Годували його всім селом. Коли вже наступної осені птах знову не відлетів до вирію, його віддали орнітологам.

В парку природи лелеку спочатку помістили до будиночку, який взимку опалюється. Вже згодом лелека почав виходити на територію поруч, а пізніше взагалі осмілів. Він підходив до офісу адміністрації парку і заглядав у вікно. Так він вимагав рибу, до якої звик.

Лелека у парку прожив рік. Надія Данилівна навідувала свого Бусю. І птах своїй годувальниці неймовірно радів.

"Коли я сказала: "Добрий день, Буся", вона крила розставила, голову догори задерла, нахилилася і цокотіла, цокотіла довго", - згадує Надія Данилівна.

Згодом ручного лелеку орнітологи таки повернули в дику природу. Минулої осені птах відлетів у вирій.

А весною його знову помітили тут. Птах зайшов по харчі. Впізнали його по кільцю на лапі.

Птах оселився поруч з парком.

Відео Лелека, якого майже рік утримувала жінка, полетів у вирій і повернувся

Надія Бугайова, жителька села Підгірці поблизу Києва майже рік утримувала лелеку, який випав із гнізда. Той подорослішав — і полетів у вирій, але повернувся. Чи впізнав птах свою рятувальницю? ТСН спостерігає за цими стосунками від початку.  

Лелека, якого майже рік утримувала жінка, полетів у вирій і повернувся

Нагадаємо, що священник храму святого Георгія в Чернігівській області виходжує дитинча вивірки. Рудого знайшов просто у церкві. На час служби Божої гризуна посадив у скриньку для пожертв, а потім забрав додому.

Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції