В школах на сотні гривень виросли "добровільні внески"

У дітей вимагають "добровільний внесок" на канцтовари, щоденники, особливі зошити, наприклад з біології, подарунки вчителям.

З початком осені у батьків школярів з'явилися нові щомісячні витрати. Окрім того, що кругленькі суми пішли на форму та шкільне приладдя, нині треба відкрити гаманець для щоденних шкільних проблем.

У дітей вимагають "добровільний внесок" на канцтовари, щоденники, особливі зошити, наприклад з біології, подарунки вчителям.

До того ж "внески" зросли чи не у два рази.

За словами мами другокласника державної гімназії №323 на Позняках Олени, минулого року кожен місяць здавали по 100 гривень на додаткові уроки (хореографія, психологія, логіка й екскурсії) плюс 25 гривень на охорону і 15 - на миючі засоби для прибирання.

"Тепер же на зборах сказали, що грошей треба більше. Будемо платити за все 200 гривень. Ще взяли по 100 на подарунки до Дня вчителя і дня іменинника", - каже мама.

Однак директор гімназії Алла наголосила, що якщо збирають гроші, то це роблять тільки батьки - ніхто нічого не вимагає.

"У них є свій комітет, і це їхнє право", - каже директор.

Мама учня школи №101 у Шевченківському районі Ірина говорить, що раніш батьки кожен місяць платили по 200 гривень, а нині подейкують, що буде 300.

Шкільні "розцінки" зросли і через охорону, адже грошей на державну в бюджеті немає. Тому за приватну охорону в школах беруть по 30-50 гривень.

Однак у школі говорять так само, як у гімназії.

"У нас є рада школи, куди входять батьки, вони і вирішують, скільки з кого збирати грошей. До збору і розподілу коштів ми не маємо стосунку", - сказала завуч школи №101 Галина Осасюк.

За словами першого заступника Головного управління освіти Віри Горюнової, обов'язкових внесків у школах немає, оскільки це заборонено, але якщо батьки самі вирішать щось купити - будь ласка.

Читайте також:

В українських школах фізкультуру будуть вивчати в теорії

Американським школярам заборонили торкатися один одного

На Донеччині дітей вигнали із школи через нелегальних шахтарів

У Рівненській області згоріла школа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: