В США розповіли, як і коли російські ГРУвці атакували Мережу України і не лише

Дата публікації
Перегляди
444
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В США розповіли, як і коли російські ГРУвці атакували Мережу України і не лише

Фото: pixabay.com

Цілий підрозділ у російській розвідці існує спеціально для кібератак.

Росіян звинуватили у хакерських атаках на Олімпіаду та уряд України. Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення шістьом громадянам Росії, яких вважають співробітниками розвідки. Саме вони, наголошують у Вашингтоні, стоять за вірусом Not Petya, який свого часу завдав мільярдних збитків по всьому світу, йдеться в ТСН.16.45.

Цілий підрозділ у російській розвідці - спеціально для кібератак. Британія і Сполучені Штати наголошують, що  причетних до хакерських нападів на одразу кілька країн, слід шукати у Москві. «Всі обвинувачувані були офіцерами військової частини 74-455 Головного розвідувального управління Росії, більш відомого як ГРУ», - каже прокурор західного округу Пенсильвані Скотт Бреді.

Західна Україна без світла 2015 року і Київ з областю – 2016 року - це, кажуть у Вашингтоні, був лише початок.  «Це були перші повідомлення про руйнівні атаки шкідливого програмного забезпечення на системи управління критично важливою цивільною інфраструктурою. Ці напади призвели до вимкнення світла і тепла посеред східно-європейської зими. І  сотні тисяч українських чоловіків, жінок та дітей занурилися у темряву та холод», - заявив заступник генпрокурора США Джон Демерс.

Українські банки, енергетичні компанії, харківський аеропорт, київський метрополітен, і навіть Чорнобильська АЕС - лише три роки тому комп'ютери у нашій країні один за одним потерпали від атаки вірусу "Петя". Згодом від нього постраждали найбільші світові компанії. Люди, що відповідали за цю атаку - нині на плакаті американського Мін'юсту. Шестеро росіян, як певні у США, саме і є працівниками російської розвідки.  «Ця безвідповідальна поведінка порушила здатність компаній надавати послуги населенню у таких критичних галузях як транспорт та охорона здоров'я не лише в Україні, а й навіть у Західній Пенсильванії. Трьом американським жертвам, трьом з сотень з усього світу, було завдано збитків на мільярд доларів», - додав заступник генпрокурора США Джон Демерс.

Росіян звинуватили у хакерських атаках на Олімпіаду та уряд України

Росіян звинуватили у хакерських атаках на Олімпіаду та уряд України

Йдеться не лише про хакерство, а й про політику - тим самим росіянам закидають втручання у французькі вибори у 2017 році. Спробу атакувати Організацію із заборони хімічної зброї після гучного отруєння у британському Солсберрі. І після допінгового скандалу та усунення Росії - одразу дві атаки на Олімпійські Ігри - у Кореї в 2018 році російські хакери намагалися обвалити сайт Олімпіади та вимкнути безпровідний Інтернет на стадіоні. До того ж, маскувалися під північно-корейців та китайців. І готували нові атаки на Ігри, перенесені через пандемію на 2021. 

Сполучені Штати оголосили російських хакерів у розшук. У Москві все звично заперечують.

Кореспондентка Катерина Федорченко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
444
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація