В ЦВК працюють злочинці?

Сьогодні була оголошена заява про вчинення злочину окремими співробітниками ЦВК. Тим часом, засідання комісії знову не відбулося через відсутність кворуму.


Член Центральної виборчої комісії Олександр Шелестов звернувся до генерального прокурора Олександра Медведька із заявою про вчинення злочину окремими співробітниками ЦВК. 

Про це він повідомив на зібранні 8 членів ЦВК від коаліції. За його словами, цей злочин полягає у ігноруванні деякими співробітниками ЦВК його доручень. Водночас він відмовився назвати прізвища цих співробітників, посилаючись на те, що інформація з моменту подання заяви до ГПУ не є відкритою.

Проте одразу ж в іншому контексті Шелестов назвав керівника секретаріату ЦВК Михайла Кавуна та керівника прес-служби Зою Шарікову, наголосивши, що вони були зобов’язані забезпечити засідання комісії, але не зробили цього.

Крім цього, за його словами, небажання голови ЦВК Володимира Шаповала скликати засідання комісії є "злочинною недбалістю з боку керівництва ЦВК".

Також стало відомо, що ЦВК сьогодні не змогла провести своє засідання. Причиною цього стала відсутність кворуму. 

На вимогу членів ЦВК Юрія Данилевського, Олександра Чупахіна, Броніслава Райковського, Юрія Донченка, Олександра Шелестова, Тамари Астахової, Михайла Охенддовського і Тетяни Лукаш провести засідання, як і вчора, не відгукнулись решта семеро членів комісії.

За словами Лукаш, вона заходила до керівництва ЦВК й отримала відмову від участі у засіданні. «Таким чином, продовжується бездіяльність комісії, і я б сказала, саботаж», - сказала вона, додавши, що голова ЦВК Володимир Шаповал дав усні вказівки керівникам служб комісії виконувати будь-яке доручення членів ЦВК лише після узгодження з ним.
 
Лукаш  поскаржилась, що членам ЦВК ще навіть не видали посвідчень.

За словами Охенжовського, сьогодні можна констатувати, що засідання не відбулось, але він переконаний, що воно рано чи пізно відбудеться, якщо ЦВК хоче працювати у нинішньому складі.

Він наголосив, що питання, які потребують вирішення на засіданні комісії, будуть накопичуватись, і якщо не будуть вирішені, то за рішенням суду може бути визнана бездіяльність комісії.

«А наслідки. Я навіть не хочу про них говорити», - заявив Охендовський. 

Чупахін нагадав, що відповідно до чинного закону про ЦВК, пезидент може за вмотивованою аргументацією внести до Верховної рди подання про дострокове припинення повноважень комісії.
 
Водночас він нагадав, що президент вважає парламент нелегітимним. «Так що 7 років нам гарантовано», - пожартував він. 

Лукаш  повідомила, що члени ЦВК звернуться з черговою вимогою провести засідання завтра о 16.00. Однак жоден з членів комісії так і не відповів на запитання, скільки вони будуть чекати засідання комісії.

Народний депутат 5-го скликання, член Партії регіонів Василь Кисельов розкритикував дії членів комісії, які не з’явились на сьогоднішнє засідання, та особливо - керівництва комісії.

Кисельов пообіцяв, що Партія регіонів ставитиме у парламенті питання про відповідальність тих членів ЦВК, які саботують засідання ЦВК, і таким чином порушують присягу, дану ними у ВР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: