В Угорщині шахраї прописали дитину на цвинтарі замість лікування від загадкової хвороби

Маленька Настя померла після повернення додому.

Моторошну аферу з життями дітей із України втілюють в Угорщині. Однією з останніх жертв стала маленька Настя Стасюк, яку так і не вдалося вилікувати в європейській країні.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. Тиждень.

Батьки малечі Тарас та Ірина Стасюк разом із донькою ще позаминулого року були прописані - і не знали про це - у місті Мішкольц, за 200 кілометрів від українського кордону. От тільки будинку під номером 21, в якому вони нібито мали проживати, у населеному пункті й близько немає: там, де мусить бути непарний бік вулиці - цвинтар.

Разом із Настею, так само фактично на кладовищі, прописані десятки українських дітей, за даними місцевої поліції. Усі вони їхали в Угорщину на лікування, за деяких навіть платило Міністерство охорони здоров'я, та мало хто повернувся звідти живим.  

Тіло Насті Стасюк вкрила дивна висипка, а рівень тромбоцитів впав ледве не втричі. Діагноз не змогли поставити ані у Франківську, ані у Львові, ані у Києві, батьки - самі медики - збилися з ніг і врешті вирішили їхати лікуватися в Угорщину.

Угорська компанія з красивою назвою - "Угорський медичний центр" - обіцяла і лікування, і навіть пересадку кісткового мозку. А поїздкою опікувався сам почесний консул Угорщини в Україні. Українська "швидка" привезла непритомну дитину до кордону, на території Угорщини батьки переклали її до себе в машину і продовжили шлях. 

Дитина мала температуру 39 градусів, у неї були носові і підшкірні кровотечі. 

Жінка на ім'я Світлана Тінта представилася перекладачкою та директоркою компанії, а потім керувала подружжям по телефону. Плани мінялися буквально на очах. Спочатку Настю мали доправити у місто Дебрецен, в тамтешню університетську клініку, потім батькам сказали їхати в Будапешт в клініку святого Ласло. Уже ввечері в угорській столиці їх поселили у маленькому готелі на вулиці Тюзолто, а клініка втретє змінилася. 

Зрештою Настя опинилася в другому педіатричному відділенні угорської клініки Земелвейса. Посеред чужої країни у змучених батьків не було ані сил, ані бажання перебирати. І це, схоже, була стандартна схема для українських пацієнтів.

У чому компанія-посередник чітко дотримувалася умов - то це в грошах. За кожен день перебування в Угорщині, за кожну процедуру, виставляли рахунки у тисячах євро. Щоправда, на чеках стояли штампи зовсім іншої організації - в перекладі на українську вона мала красиву назву "Здоров'я без кордонів". 

До того ж, на кожному аналізі прізвище Насті було написано чомусь неправильно. Перекладачі з фірми пояснювали - то угорці просто не розуміють української і вперто пишуть Стаскік замість Стасюк. Загалом в цій лікарні Настя пробула трохи більше тижня. Приходили одні лікарі, потім інші й інші. Аж поки над батьками не змилосердився один з лікарів, Даніель Ерделі. Він зрозумів, що перед ними відбувається якась медична афера. Він сказав батькам про свої підозри: фірма просила, щоб дитину довше лікували. Батько Насті не здивувався, адже кожен день - додаткові комісійні для фірми. Однак лікар зазначив, що дитину лікують безкоштовно завдяки медстрахуванню.

Після судомного нападу вже в реанімації Настя впала в кому і до тями більше не поверталася. Світлана почала вмовляти батька терміново забрати дитину в Україну, погрожуючи кримінальними справами і штрафами. 

Настя померла за 13 днів після повернення в Україну, а коли невдовзі після того батьки написали заяву до будапештської поліції, виявилося, що кількість постраждалих від аферистів вже сягнула сотні людей.

Галина Сергєєва, Ігор Сірий та Андрій Романок, ТСН. Тиждень.

ВідеоУгорська компанія прописала дитину на цвинтарі, замість обіцяного лікування

Залиште свій коментар

Наступна публікація