В Україні батькам уривається терпець через "благодійні" внески у школах та дитсадках

В Україні батькам уривається терпець через "благодійні" внески у школах та дитсадках

Батьки хочуть, щоб діти навчалися краще, тому здають благодійні внески у школах

Поки що неможливо зробити так, щоб добровільно-обовʼязкове фінансування одночасно було ще й прозорим.

Батьки, які готові платити за добрі умови своїх чад у школі та дитсадку, дедалі частіше обурюються, бо не знають, куди і на що витрачають кошти, - йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Наприклад, щодня 10 грн за садок має сплачувати сім'я чотирирічного луганця Михайлика. Якщо суми не принесли, то у заклад не приймуть. Батьки дошкільняти про обов'язкову доброчинну допомогу дитсадку підписували цілу угоду, проте, за що платять, не збагнуть. Мама Катерина порахувала, що лише з цих щоденних зборів садок отримує понад 300 тисяч грн за рік. Проте, на що витрачають гроші, - незрозуміло.

Добровільні внески у школах перетворюються у корупційні схеми

Добровільні внески у школах перетворюються у корупційні схеми

Розпливчата благодійність батькам не подобається. У боярській школі на Київщині мама другокласника в ТСН порушила питання шкільних витрат і зізналася, що не всі можна проконтролювати. Найбільше жінка обурилась оплатою безкоштовних для всіх підручників. Нині в школі ТСН запевнили, що підручники - безкоштовні, а по 250 гривень збирали за обов'язкові робочі зошити. Чому мама, яка допомагає внесками школі, не знає куди йдуть гроші, педагоги не пояснили і запевнили, що всі вклади - справа тільки добровільна.

Аби навчати дітей у школах у комфортних умовах, українським батькам сьогодні нічого не залишається, як велику частину фінансових витрат на школу брати у свої руки. Проте непрозора і незрозуміла система батьківських так званих благодійних внесків нині дедалі частіше дає збій. У Міносвіти батькам дозволяють створювати благодійні фонди. У батьківському комітеті зізнаються, що чекати поки щось зробить держава, в дітей не має часу. Тож поки що систему батьківських сплат кожен освітній заклад придумує на свій лад.

Нагадаємо, що у школах з батьків учнів деруть шалені гроші, але Табачник вперто не бачить проблеми

Кореспонденти ТСН Світлана Березівська, Андрій Романок, Валерій Ситюк.

Повʼязані теми:

Наступна публікація