В Україні батьки борються за права нещеплених дітей

У дні, коли країна потерпає від грипу, як сезонного, так і пандемічного - є люди які вбачають у щепленні не панацею, а загрозу.

Батьки нещеплених дітей вимагають припинити дискримінацію їхніх чад. У дні, коли країна потерпає від грипу, як сезонного, так і пандемічного - є люди які вбачають у щепленні не панацею, а загрозу.

Цих людей, які вийшли 23 листопада на центральну вулицю Києва об'єднує одне - їхні діти не мають жодного щеплення. Мотиви відмовитись від щеплень у кожного свої - одних, налякав досвід знайомих, у яких після щеплень виникли ускладнення і хвороби. Інші просто вважають, що таке втручання для їхніх дітей зайве.

Складнощі у батьків нещеплених дітей виникають тоді, коли малюки йдуть до садочка або школи. Там вимагають довідку про щеплення. Але цю ситуацію, зізнаються, вирішують в індивідуальному порядку з лікарями.

Батьки, які об'єднались в громадські організації, що виступають проти вакцинації, вимагають припинити дискримінацію. Вони вимагають скасувати статтю 15 в законі "Про захист населення від інфекційних хвороб", яка і забороняє нещеплених приймати до садочків та шкіл.

У Центрі імунобіологічних препаратів Мінохоронздоров'я кажуть - такої кількості відмов від профілактичних щеплень не було ніколи. Якщо так триватиме - Україну найближчим часом поглине хвиля епідемій. Помиратимуть передусім від дифтерій та кору.

Батьків, які сумніваються щеплювати дитину чи ні, просять не
вагатись і захищати своє чадо. Без щеплень, зіпсувати дитині здоров'я чи, навіть, втратити її, шансів більше, каже Вікторія Задорожна з Центру імунобіологічних препаратів. Вона не раз брала участь в консиліумах лікарів, які з'ясовували чому дитина загинула.

"Я бачила випадки поліомієліту, коли в дитини в карточці написано, що щеплення робили, а коли дитина захворіла, то мати розказувала, що ці щеплення були записані. Були випадки, коли такі приписи робили і проти дифтерії, і нажаль кілька таких дітей померло", говорить Задорожна.

А щодо заборони відвідувати садочки і школи нещепленим, то дискримінацією це не вважають. Кажуть в більшості країн є обмеження для тих, хто відмовився від щеплень - їм заборонено обіймати певні посади або ж служити у війську, чи, наприклад, мамі, яка відмовилась щепити дитину, у разі якщо та захворіє, медичну страховку не платитимуть. Кожна країна по-своєму намагається тримати небезпечні для суспільства хвороби під контролем.

Читайте також:

У харківській гімназії хвора на туберкульоз вчителька вела уроки з "липовою" довідкою

Троє німців померли після щеплення проти свинячого грипу

У Фінляндії від свинячого грипу померла вакцинована дитина

 

ВідеоВакцинація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: