В Україні без офіційного оголошення стартувала четверта хвиля мобілізації

В Україні без офіційного оголошення стартувала четверта хвиля мобілізації

Українці знову почали отримувати повістки з військкоматів, хоч в армії говорять лише про уточнення списків.

Чергова мобілізація на старті. Українці почали масово отримувати повістки з вимогою з'явитися до військкоматів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За планами Міноборони, армія має доукомплектуватися 40 тис. призовників і 10 тис. контрактників. Такі плани на 2015 рік озвучив міністр Степан Полторак.

Виступаючи у Верховній Раді він наголосив, що армія потребує негайної реформи. Адже кримські події та АТО на Донбасі довели нежиттєздатність попередньої моделі існування Збройних сил.

"До кінця року буде створена нова система, нова структура і весь особовий склад Міністерства оборони пройде відповідну переатестацію. Але для того, щоб поміняти людей, спочатку, щоб не завалити всю систему, треба проаналізувати стан справ і підготувати їм заміну", - пояснив керівник Міноборони.

На відродження війська міністр просить виділити з бюджету-2015 близько 50 млрд гривень. Це втричі більше, ніж армія отримала в поточному році.

"Передбачається створення нових частин і підрозділів, бригад і створення сил спеціальних операцій. Крім того, 4 оперативні командування, які будуть керувати Збройними силами по територіальному принципу", - пояснив Полторак.

Відео Українці почали масово отримувати повістки

Кошти мають піти на закупівлю і модернізацію військової техніки та озброєння, відновлення старої, будівництво кораблів та катерів, створення та навчання спеціальних військ, а також розвиток власних військових розробок.

Чисельність армії планують наростити до 250 тис. осіб. Ідею скасування військового обов'язку відклали щонайменше до закінчення бойових дій.

Наразі ж питання стоїть про ротацію діючих сил АТО. Полторак пояснив, що чергова хвиля мобілізації необхідна, бо конфлікт на Донбасі триває, а Росія нарощує свою військову присутність у регіоні та поблизу українських кордонів.

Конкретної дати старту призову міністр не назвав. Однак українці вже почали отримувати повістки. У військкоматах заспокоюють, що викликають лише для формування списків потенційних кандидатів на мобілізацію. Коли настане її час – дадуть знати окремо.

У пріоритеті, як і раніше, ті, хто має досвід служби в армії і потрібну військову спеціальність.

Як уже повідомлялося, військкомати розпочали підготовку до четвертої хвилі мобілізації.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів