В Україні безробітних менше, ніж у Європі

Поки що. Економісти прогнозують, що найближчим часом кількість людей без роботи, буде істотно зростати і в нас.

Найближчим часом в Україні зросте кількість безробітних і людей, прибутки яких зменшаться.

Про це ТСН.ua сказав Олександр Жолудь, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень.

Українські металурги
УНІАН
Масові звільнення загрожують кільком професіям. серед них металурги
Він, зокрема, прокоментував прогноз Фонду соцстрахування про те, що до кінця року 500 тисяч українців можуть втратити роботу. На думку економіста, "за робочої сили в понад 20 мільйонів осіб в Україні, така величина поки що не є загрозливою і є нижчою, ніж у більшості країн Центральної та Східної Європи". Разом із тим, ця цифра "має тенденцію до зростання".

"Цілком можливо, будуть відбуватися звільнення. Особливо у будівництві, металургії, інших галузях, які зав'язані на експорт, або значною мірою є трудомісткими і зав'язані на внутрішній попит. Це, в першу чергу, різноманітна роздрібна торгівля", - зазначив Жолудь.

За його словами, "ці сфери найбільш вагомі в загальній структурі України", але звільнення загрожують і багатьом іншим професіям.

"На нашому фондовому ринку вже відбуваються звільнення. Але кількість людей, які працювали на фондовому ринку, настільки незначна у загальній структурі зайнятості, що їх зазвичай не враховують і не згадують. Водночас (тільки - ТСН.ua) в будівництві працює півмільйона людей. У таких галузях звільнення будуть доволі відчутними через те, що впливають на загальну кількість безробітних на більш, ніж десяті долі відсотка", - пояснив економіст.

Він також наголосив, що поки "рано говорити про конкретну цифру" щодо кількості безробітних, які з'являться внаслідок масових звільнень. "На сьогоднішній день не зовсім зрозуміло, скільки людей будуть звільняти офіційно і виплачувати все, що треба за українськими законами, скільки будуть відправляти у відпустку за власний рахунок, скільки будуть саджати на мінімальну ставку в той час, як вони отримували набагато більше, скільки будуть скорочувати кількість робочих місць", - пояснив експерт.

"Якщо людина буде працювати замість робочого тижня п'ятиденного два чи три дні на тиждень, це менше вкладу в людиногодинах. Водночас вона буде формально рахуватися зайнятою", - додав Жолудь.

Нагадаємо, за прогнозом Кабміну, наступного року рівень безробіття в Україні може зрости до 7,7%, а роботу втратити може мільйон людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: