В Україні більше 90% ліків проти свинячого грипу залишилися невикористаними

Матеріали та тест-системи вартістю 4 млн 919 тис гривень, що становить взагалі 99,2% від загальної кількості закуплених тест-систем, виявилися не використаними.

За даними держпідприємства "Укрвакцина", більша частина медичного обладнання та ліків, закуплених восени 2009 року для боротьби з епідемією свинячого грипу, залишились невикористаними.

Зокрема, станом на 31 березня 2010 року, матеріали та тест-системи вартістю 4 млн 919 тис гривень, що становить 99,2% від загальної кількості закуплених тест-систем, виявилися не використаними, і зберігаються у санстанціях та на складах "Укрвакцини".

Схожа ситуація і з препаратом озельтамівір (відомим також під комерційною назвою таміфлю). За даними "Укрвакцини", на 31 березня 2010 року в регіонах вдалося використати цього препарату на суму 15,3 млн. грн., а це лише 10,4% від загальної кількості поставок.

При тому невикористаними залишились не тільки медикаменти, закуплені для боротьби з грипом. Наприклад, на складі ДП "Укрвакцина" зберігається і 30,9 т вакцини проти кору та краснухи із простроченим терміном придатності, отриманої від ВООЗ у 2008 році. Витратити на її утилізацію доведеться 343 тис грн.

Нагадаємо, у жовтні-листопаді 2009 року в Україні було оголошено про епідемію свинячого грипу. За даними МОЗ, з початку епідемії грипу та ГРВІ в Україні померли більше тисяч людей.

Читайте також:

Кількість жертв грипу в Україні перевищила тисячу людей

МОЗ залишив Івано-Франківськ без гуманітарних ліків проти грипу

ВООЗ: світові дуже пощастило, що свинячий грип не мутував

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: