В Україні більше половини дітей читають книги за примусом: як мотивувати малечу

Дата публікації
Перегляди
776
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні більше половини дітей читають книги за примусом: як мотивувати малечу

Фото: radiosanfrancisco.com.ar

Згідно з опитуванням, для багатьох читати - нудно.

Читання за примусом. Більше половини дітей зізналися, що беруться читати книжки, тому що їх змушують батьки чи вчителі.

Це опитування провели цьогоріч на замовлення Українського інституту книги, щоб зрозуміти, як же мотивувати дітей до читання, йдеться у сюжеті ТСН. 19:30 від понеділка, 7 грудня.

П'ятикласники Єгор та Денис знімають чергове відео для своїх підписників. Кількість відзнятого, зізнаються, залежить від настрою, але всеодно жоден день не обходиться без публікації. Знімають та знімаються із задоволенням, чи так само беруться за книжку?

"Я читаю те, що задають, - каже один із хлопців. - Буває, сам читаю, коли настрій є. Але це зрідка, якщо чесно". І так відповіла більшість школярів.

Опитування продемонструвало, що більша половина дітей беруться за книжку через те, що їх змушують. Лишень 40% сказали, що читають із задоволенням, але почасти через те, що сказали почитати. А 17% зізналися, що читають тільки тому, що їх примусили.

"Рекомендація не примушувати і якомога частіше цікавитися думкою дитини, що купувати, а найкраще - купувати разом. А ще, рекомендація - купити електронний рідер", - каже авторка дослідження Інна Волосевич.

Коли читати з телефонів, то весь час відволікатимуть месенджери. Ґаджет для читання придбали батьки для Тимофія. Він читає для задовлення. Займається цим щодня, по кілька годин.

"Мабуть, почав, бо казали: "Читай, це корисно для тебе". А потім зрозумів, що це справді цікаво", - згадує Тимофій. Любов до читання батьки прищеплювали ще з пелюшок: щовечора читали йому книжки. Нині так роблять для меншого братика. І він уже знає, яку книжку прочитає першою, щойно навчиться читати - Буквар.

Опитування ж продемострувало, що для багатьох читати - нудно. Розважити читачів цікавинками намагаються видавці. У столичній бібліотеці демострують, як змінюється книжка - залежно від запитів. Серед новинок - популярні нині комікси та історії про зомбі. А ще, книжки прив'язують до смартфонів за допомогою мобільного застосунку.

У бібліотеці - найціннішим називають зал для відвідувачів від нуля років. Тут регулярно проводять голосні читання - це коли твір читають уголос, а потім майструють головного героя.

"Ті діти, які приходять сюди, це будуть ті діти, які читатимуть", - впевнена завідувачка відділу обслуговування дитячої бібліотеки ім. Шевченка Наталія Виноградова.

Соціологіче дослідження про читання проводили серед дітей шкільного віку. Воно засвідчило, що головний конкурент книжки – це смартфон. Тож часто-густо з власної волі діти готові взятися за читання, лише коли ґаджет недоступний.

Нагадаємо, що більшість українців протягом року прочитали не більше п’яти книжок.

Читання під примусом: як мотивувати дитину до корисного заняття

Читання під примусом: як мотивувати дитину до корисного заняття
Наступна публікація