В Україні близько семи тисяч вчителів мають коронавірус: чому вони не можуть оперативно зробити тести

В Україні близько семи тисяч вчителів мають коронавірус: чому вони не можуть оперативно зробити тести

Фото: Associated Press

За постановою Кабміну, якщо в школі хворіє понад 50% персоналу, то навчання повністю переходить на дистанційну форму.

Близько семи тисяч вчителів в Україні мають діагноз коронавірус - це близько відсотка. Утім, цифра з кожним днем зростає. Наразі, за постановою Кабміну, якщо в школі хворіє понад 50% персоналу, то навчання повністю переходить на дистанційну форму.

Утім, що робити директору, коли на результати тесту вчитель чекає до десяти днів? Протягом цього часу директор не має права відправити потенційно контактних учнів чи вчителів на самоізоляцію, а тому збільшується і ризик зараження. Чи можна розраховувати вчителям на оперативні тести, розповіли у Сніданку з 1+1.

Це зараз вчителька молодших класів Любов Іванівна гуляє зі своїми учнями на шкільному подвір'ї. Нещодавно ж вона була на суворій ізоляції із діагнозом коронавірус. Утім, крім самої хвороби, пані Любов налякав ще один нюанс. "Сім днів, коли ми чекали на результат, просто не мають права відправити мій клас на карантин. Відповідно всі ті вчителі, хто контактував зі мною до хвороби, теж не знають, що робити", - каже вона. 

Постійний пошук заміни та водночас постійний ризик розповсюдження хвороби - це все реалії роботи директорки однієї з київських гімназій Оксани Проскури. Про проблему вона написала у Фейсбуці та розбурхала мережу: "Сьогодні, окрім приватного тесту за гроші, немає іншої можливості у вчителя швидко попередити адміністрацію про захворювання і прийняття рішення про організацію дистанційного навчання".

Поки вчитель не отримає підтверджений діагноз, то директор не може собі дозволити відправити клас на дистанційку. Зробити тест у приватній лабораторії швидко, але дорого. У державній - варто чекати до десяти днів.

Вчителі з коронавірусом: чому у викладачів немає можливості робити оперативні тести

Вчителі з коронавірусом: чому у викладачів немає можливості робити оперативні тести

У дописі пані Оксана пояснює, що єдиний вихід - це оперативне тестування. Натомість у МОН кажуть, що зараз готується проєкт закону про страхові виплати педагогічним працівникам у випадках захворюваності на коронавірус. "Це надзвичайно важливо, тому що професія педагога теж є в групі ризику. Ми сподіваємось, що це буде таким вагомим внеском у державне страхування педагогічних працівників", - каже начальник головного управління шкільної освіти Юрій Кононенко.

Щодо оперативного тестування вчителів, то поки не коментують. Найбільше пані Оксана боїться: через несвоєчасне відправлення контактних на самоізоляцію рано чи пізно доведеться закрити всю школу. Якщо захворіють усі вчителі, то елементарно не буде кому вести урок. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація