Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні будуть виплачувати компенсацію жертвам насильства

Для отримання компенсації треба буде надати відповідні довідки.

Планується, що в 2021 році в Україні почне працювати Фонд відшкодування коштів особам, що пережили насильницькі злочини. Очікується, що в середньому щорічно такі виплати будуть отримувати від 10 тисяч до 20 тисяч потерпілих.

Про це розповів заступник міністра юстиції Олександр Банчук в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

За словами заступника міністра, жертва зможе отримати кошти на фізичну та психологічну реабілітацію одразу після нападу, якщо надасть відповідні висновки судмедексперта і довідку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

"Якщо людина загинула, то звернутися по компенсацію зможе хтось із її родичів. За надходженнями такий фонд становитиме близько 200-300 млн грн на рік. Це мінімальні прорахунки, які робили наші фахівці спільно із представниками Консультативної місії Європейського Союзу", - розповів він.

Разом з тим, про суму компенсації не повідомляється. Оскільки, як уточнив Банчука, цим питанням має займатися Кабмін: "Ми лише прописуємо, куди людині потрібно звернутися і як правильно це зробити, а також терміни розгляду заяв і здійснення виплат".

Відомо, що кошти Фонду будуть поповнюватися за рахунок штрафів у кримінальних та адміністративних справах. Або ж судового збору в кримінальному провадженні для осіб, визнаних винними.

Нагадаємо, 14 листопада у Києві вперше засудили чоловіка за домашнє насильство. 33-річного киянина, який систематично скоював психологічне та фізичне насильство у сім’ї, взяли під варту просто у залі суду. Він отримав три місяці арешту. 

Відео Чому домашнє насильство залишається безкарним і де шукати захисту українським жінкам

Сьогодні, в Міжнародний день усунення насильства проти жінок, до нашої студії завітала та, яка не з чуток знає, як це – бути жертвою. Зараз Вероніка Мудра – голова організації "Біла Стрічка. Україна", вона допомагає жінкам, які пережили домашнє насилля. Але не так давно вона й сама тікала на інший бік океану від свого кривдника. Дивіться історію Вероніки, а після неї дівчина у нашій студії розповість про свою боротьбу та дасть поради, де та як жінкам шукати захисту. 

Чому домашнє насильство залишається безкарним і де шукати захисту українським жінкам

Залиште свій коментар

Вибір редакції