В Україні будують найдешевші у світі дороги

На будівництво одного кілометру автошляхів в Україні витрачають у 4-5 разів менше грошей, ніж у середньому в світі.

В порівнянні з іншими країнами світу, вартість проектних робіт, матеріалів і будівництва автомобільних доріг в Україні є практично найнижчою. Таку інформацію надав глава Державної служби автомобільних доріг "Укравтодор" Вадим Гуржос.

"У нас є відповідні міжнародні дослідження. Вартість проектних робіт в Україні набагато нижча, ніж в інших країнах світу, вартість матеріалів також - ми досліджували по роках - набагато нижча, ніж в інших країнах", - наголосив чиновник управління по зв'язках зі ЗМІ Секретаріату Кабміну.

Залежно від рельєфу, гідрогеології, геометрії дороги, її категорії та інших чинників, середня вартість будівництва кілометра нової автомобільної дороги в Україні складає від 15 до 35 мільйонів гривень. "В середньому у світі, залежно від країни, складності рельєфу та інших причин, вартість складає від 9 до 15 мільйонів доларів США", - заявив чиновник.

При цьому, якість проектних робіт, матеріалів, дорожньо-будівельних робіт в Україні нічим не поступається європейській якості, запевнив Гуржос.

Нагадаємо, українські ЗМІ наводять зовсім інші дані щодо будівництва доріг. За даними преси, з початку року "Укравтодор" проклав за бюджетні гроші всього лише 7,8 км нових доріг, витративши на це 913,5 млн грн – тобто більше 100 млн грн на кілометр.

Водночас у рамках підготовки до Євро-2012 держава брала на себе зобов'язання за рік побудувати 341,7 км доріг. Таким чином, результат виявився у 44 рази меншим від запланованого.

Окрім 8 км нових і реконструйованих доріг "Укравтодор" за 11 місяців 2009 року капітально відремонтував 49,2 км доріг і 178,5 м мостів. З урахуванням інших дорожніх робіт на ці цілі було витрачено близько 5,3 млрд грн.

Варто додати, що згідно з Програмою з підготовки до проведення Євро-2012, Україні до 2012 року потрібно побудувати і відремонтувати 3256,9 км доріг.

Читайте також:

За рік "Укравтодор" побудував 8 км доріг за мільярд гривень

Уряд "вирізав" з бюджету кошти на будівництво доріг

Тимошенко хоче взяти в кредит 9 млрд, щоб відремонтувати дороги

Україна заплатить за євродороги 40 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: