В Україні частина медиків призначає забагато антибіотиків для лікування COVID-19: чому це може призвести до смерті

Дата публікації
В Україні частина медиків призначає забагато антибіотиків для лікування COVID-19: чому це може призвести до смерті

pixabay.com

За період пандемії загалом споживання антибіотиків зросло вчетверо.

Національна служба здоров'я зробила вибірку, як лікують українці від COVID-19, і виявилося, що лікарі не дотримуються протоколу. Хворим призначать понад три антибіотики, які не потрібні під час лікування вірусу. Водночас хірурги фіксують спалах ускладнень, які пов'язують із нераціональним використанням антибіотиків, і навіть летальні випадки. За даними Міністерства охорони здоров'я, споживання антибіотиків виросло у чотири рази.

Чим це загрожує — йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Пан Олег лежить у хірургічному відділенні Львівської лікарні швидкої допомоги. Після лікування коронавірусу у нього безліч ускладнень. Антибіотики повністю зупинили роботу кишківника. Хірург каже, раніше таких пацієнтів було одиниці, а зараз це стало рутиною.

За період пандемії загалом споживання антибіотиків виросло вчетверо. Однак за окремими позиціями серед покупців справжній ажіотаж. Антибіотик, який згадували в публічній площині як засіб від ураження легень, почали купувати на 300 відсотків частіше, ніж на початку 2020 року. 

Національна служба здоров'я аналізувала фінансову складову, як лікують українців від коронавірусу у стаціонарі, і виявила, що медики постійно порушують протокол лікування. Вибіркова перевірка показала, що майже усім хворим, які потрапляють у стаціонар, одразу призначають антибіотики, а такого лікування потребують лише 10% пацієнтів. 

Інфекціоністка Ольга Голубовська підтверджує, що використання антибіотиків на старті лікування коронавірусу лише шкодить хворим. 

Через вживання 5-7 антибіотиків бактерії, які є в організмі людини, стають нечутливими до медикаментів. Це явище називають антибіотикорезистентністю. Наприклад, під прикриттям антибіотиків нині роблять усі оперативні втручання — від апендициту до пересадки серця. Антибіотикорезистентність руйнує це прикриття. Вже нині через супербактерії, які можуть протистояти усім відомим антибіотикам, у світі гине 700 тисяч хворих на рік. 

Усі країни світу мають свою стратегію поводження з антибіотиками і під час пандемії посилили контроль за використанням антибактеріальних препаратів.  В Україні й нині антибіотики мають продавати за рецептом, однак цього процесу ніхто не контролює.

Антибіотики від COVID-19: як українські лікарі порушують протокол лікування

Антибіотики від COVID-19: як українські лікарі порушують протокол лікування

Автори: Ірина Маркевич, Ілля Шинкаренко, Марічка Кужик та Орест Малькут.

Наступна публікація