В Україні через коронавірус скасують масові заходи та відправлять школи на вимушені канікули

Дата публікації
Перегляди
141к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні через коронавірус скасують масові заходи та відправлять школи на вимушені канікули

Фото: pixabay.com

У країні вводять обмежувальні протиепідемічні заходи.

В Україні найближчим часом буде заборонено проведення масових заходів через активне поширення коронавірусу у світі.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я та головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко під час брифінгу у Нових Санжарах.

"Найближчим часом ми, на жаль, будемо вимушені вводити обмежувальні протиепідемічні заходи. Ми будемо забороняти проведення масових заходів, конференцій, спортивних заходів", - наголосив він.

Також Ляшко зазначив, що тимчасово будуть закривати школи та здійснюватимуть розрив навчальних процесів.

"Щоб зменшити масові скупчення людей, оскільки всі ми знаємо, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом, і треба щонайменше за півтора-два метри перебувати від людини, щоб не інфікуватися", - додав медик.

Зазначимо, наразі у Чернівцях, де зареєстрували перший в Україні випадок коронавірусу, вже скасували усі масові заходи.

До того ж на українсько-румунському кордоні посилили перевірку усіх, хто в’їжджає до країни.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
141к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація