В Україні цього року – новий вірус грипу

Вірусологи обіцяють українцям новий вірус – А/H3N2. Однак запевняють, що він буде не пандемічним, а сезонним. Цього року на грип в Україні може захворіти близько 3 млн людей.

Під час цьогорічної епідемії грипу в Україні, окрім вірусів A/H1N1, A/H1N3 та типу B, циркулюватиме і новий вірус – А/H3N2, однак він буде не пандемічним, а сезонним.

Такий прогноз оприлюднила у п'ятницю, 12 листопада, на прес-конференції провідний вірусолог, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Льва Громашевського АМН України", член Європейської схеми нагляду за грипом (EISS), доктор медичних наук Алла Мироненко.

Вона пояснила, що всі сезонні епідемії грипу були викликані вірусами з оновленою структурою, і цього року провідним збудником також, за прогнозами, буде H3N2. Він складається відразу з трьох вірусів, що раніше вже циркулювали, і входить до складу сучасних вакцин, тож населення матиме змогу отримати специфічний захист від цього вірусу.

Пандемічний вірус A/H1N1 також може циркулювати, але його роль, за словами А. Мироненко, буде "другорядною", і таких проблем, як торік, він не спричинить.

Стосовно вірусу типу В, який уже виділено в Дніпропетровську від хворої дитини, фахівець повідомила, що українці вже зіштовхувалися з ним протягом двох останніх років. Епідемію він не викличе.

Повернення пандемії найближчими роками Мироненко не прогнозує.

За її словами, ще у серпні ВООЗ оголосила, що світ вступив у постпандемічний період. З досвіду минулого тисячоліття відомо, що пандемії повторюються з періодичністю від 11 до 40 років.

За прогнозом науковця, цього року на грип в Україні може захворіти близько 3 млн людей.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я очікують зростання захворюваності на грип і ГРВІ наприкінці листопада.

Читайте також:

МОЗ: українці починають хворіти на грип

Свинячий грип зазнав мутації: в США виявлений новий вірус H3N2

Україна не готова до епідемії грипу: в арсеналі лише маски

В Україні починається епідемія грипу: Київ захворіє в грудні

У МОЗ розповіли, коли чекати грип в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: