В Україні цьогоріч зросла кількість людей, які жалкують про розпад СРСР

Найбільше ностальгують за СРСР виборці Бойка, Рабіновича та Савченко.

35% українців жалкують про розпад у 1991 році Радянського Союзу, водночас половина – ні, 15% - не визначилися.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2016 року.

"Динаміка свідчить про те, що цього року кількість опитаних, які жалкують про розпад СРСР незначно збільшилась у порівняно з результатами 2014 та 2015 років, 35% цього річ порівняно з 33% у 2014 та 31% у 2015 роках", -  зазначають соціологи.

На півдні, сході та в центрі країни жалкують про розпад СРСР близько 40% респондентів, тоді як на Заході – вдвічі менше (18%).

Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які готові сьогодні підтримати на президентських виборах Ю.Бойка (68%), В.Рабіновича (52%) та Н.Савченко (44%). Також ностальгують за СРСР близько третини прихильників Ю.Тимошенко та О.Ляшка, та чверть прихильників А.Гриценка та П.Порошенка. Водночас, найменше шкодують за СРСР прихильники А.Садового (9%) та О.Тягнибока (8%), передусім, через те, що їхній базовий електорат це мешканці Заходу країни, зазначають фахівці.

Що старші респонденти та що нижчий рівень освіти та доходів, то більше вони шкодують за СРСР. Ностальгують за СРСР відносно більше жінки. Серед респондентів, які не працюють, жалкують про розпад СРСР 42%, тоді як серед тих, що працюють, – тільки 28%.

Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які вважають, що російська мова повинна стати державною (58%) або офіційною в окремих регіонах (44%).

Аналогічно серед прихильників вступу України до Митного союзу більшість (71%) ностальгують за СРСР, тоді як більшість (понад 70%) респондентів, які підтримують вступ України до ЄС та НАТО не шкодують про розпад Радянського Союзу.

ВідеоПід завісу Радянського Союзу: чверть століття минуло від дня серпневого путчу 1991 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: