В Україні закінчуються запаси вакцин для дітей

Через реорганізацію державних служб конкурс на купівлю вакцин цього року затримався. Дефіцит відчувають у більшості медзакладів країни.

Вакцини для дітей в Україні стають дефіцитом. Поки на щеплення витрачають ще торішні запаси, а чиновники обіцяють налагодити ситуацію через два місяці.

Як пояснили в МОЗ, гроші на препарати є, але через реорганізацію державних служб конкурс на купівлю вакцин цього року затримався.

"Думаю, що літом буде запас вакцин на цілий рік по плану календаря", - запевнив міністр охорони здоров'я Ілля Ємець.

А до того часу Україна житиме на запасах минулого року. Батькам радять або почекати із щепленням, або купувати вакцину самотужки. Причому дефіцит відчувається фактично по всій країні. Так, у сьомому пологовому будинку Києва запасів вакцин для щеплення проти туберкульозу вистачить ще на півтора місяці, хоча, за словами лікарів, у минулі роки їх постачали безперебійно.

На Рівненщині - також дефіцит, і вже не перший місяць. Лікарі стурбовані тим, що графіки щеплень ламаються, діти не отримують імунітет. Наприклад в одній з поліклінік зараз немає соціально значущих вакцин проти кору, багряниці чи дифтерії. Зате з понеділка отримали туберкулін.

Читайте також:

Уряд дозволив тестувати вакцини на українцях

В Україні призупинено проби Манту

Відмова від вакцинації може принести в Україну епідемію дифтерії

Рада збільшила виплати при народженні дітей

ВідеоВ Україні меншають запаси вакцин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: