В Україні "декриміналізують" багато видів економічних злочинів

Андрій Портнов розповів, як проходитиме "реформа кримінальної міліції за європейськими стандартами". Податкову міліцію ліквідують.

Заступник глави Адміністрації президента, керівник робочої групи з реформування Кримінально-процесуального кодексу Андрій Портнов розповів, що із запровадженням нової реформи багато видів економічних злочинів декриміналізуються.

Портнов повідомив, що такого органу, як податкова міліція, скоро взагалі не буде, а оперативно-розшукову діяльність у податковій сфері будуть здійснювати виключно МВС і СБУ.

"Як аргументи в цьому випадку потрібно розглядати два чинники. По-перше, президент заявив про реформу кримінальної міліції за європейськими стандартами. Таким чином, у віданні МВС і СБУ зосереджується вся оперативно-розшукова діяльність і слідство в економічних злочинах. При цьому багато видів економічних злочинів декриміналізуються", - зазначив Портнов в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

По-друге, за його словами, на користь ліквідації податкової міліції свідчить статистика пред'явлень до судів про обмеження конституційних прав громадян, поданих податковою міліцією.

"Так ось, із загальної кількості кримінальних справ, у яких використовують матеріали "прослушки" і "нарубки" й які податкова міліція доводить до суду, всього в 0,1% випадків виносять обвинувачувальні висновки! З цієї мізерної кількості приблизно в половині випадків конкретних осіб визнають винними. Так от, із цієї кількості ще приблизно половину засуджених звільняють за амністією!", - сказав Портнов.

Таким чином, додав він, ККД використання оперативно-розшукових заходів у податковій міліції становить нуль цілих і якісь соті частки відсотка. "Це красномовно говорить про ефективність роботи цього органу", - резюмував він.

Нагадаємо, адміністрація президента через місяць-півтора має намір запропонувати главі держави внести у парламент новий Кримінально-процесуальний кодекс.

Документ покликаний значно зменшити бюрократизацію в правоохоронних органах. Крім того, цей документ дозволить значно збільшити вагу судових органів, скоротити кількість людей, які будуть займатися розслідуванням.

В адміністрації президента сподіваються, що новий КПК дозволить захистити права громадянина і збільшити його можливості в судовому процесі.

Читайте також:

В Україні ліквідують податкову міліцію

Податківці відкрили стрілянину по робітниках у Бердянську (відео)

Податкова закупила квартир на 10 мільйонів

Революція в кримінальному процесі: тортури у міліції зникнуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: