В Україні - епідемія соціального песимізму

Песимізм українців досяг рекордної позначки. Більшість не довіряє жодній з гілок влади і вкрай негативно оцінює економічну ситуацію.

crisis
УНІАН
Українці страждають від кризи
Як свідчать дані дослідження Research&Branding Group, не задоволені своїм життям 67% респондентів і лише 29% - в цілому задоволені.

92% опитаних вважають політичну ситуацію в Україні нестійкою, лише 1% характеризує її як в цілому стабільну і 7% - як дещо нестабільну.

Економічну ситуацію оцінюють як погану 89% респондентів. 2% назвали її позитивною і 9% сказали, що економічний стан України "наскільки хороший, настільки й ні". Для порівняння, в грудні 2007 р. ці показники були відповідно 58%, 5% і 37%.

"Я звертаю увагу, що це абсолютний рекорд, який ми бачили за весь час спостереження. Ми зараз бачимо, як б`ються рекорди в соціально-політичній ситуації в країні", - підкреслив соціолог компанії Євген Копатько.

Найбільша кількість опитаних - 33,3% - вважають, що Україна може розраховувати тільки на свої сили, 20,9% - на допомогу Росії і 16% - на допомогу Європейського Союзу.

При цьому більшість українців не довіряють жодній з гілок влади. Так, президенту не довіряють 85%, уряду - 83%, Верховній раді - 89%.

Серед партій найбільшою підтримкою користуються БЮТ і Партія регіонів. Зокрема, якби вибори до парламенту відбулися найближчої неділі, то за БЮТ і ПР проголосували б по 19%. За комуністів віддали б голоси 6%, за блок Литвина - 5%, за блок Ющенка - "Наша Україна" - 4%.

Проти всіх мають намір проголосувати 15,2% респондентів, трохи більше – 15,6% - взагалі б не брали участі у виборах.


Опитування проводилося з 22 по 30 листопада цього року в 24 регіонах країни. Соціологи опитали 2087 респондентів. Похибка вибірки складає 2,2%.

Таким чином "соціальна депресія" українців триває. Втім, більшість експертів не схильні говорити, що в Україні можуть початися масові акції протесту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: