Медицині готують реформу: державне страхування, вільний вибір лікаря та здешевшання ліків

Екстрена допомога опинилися на межі виживання.

Екстрена медична допомога в Україні на межі зникнення. Медики чесно кажуть: якщо не буде змін, то через рік ми втратимо навіть те, що є. Бо спеціалісти звільняються нині цілими колективами. У медзакладах не вистачає сучасного обладнання.

Хто ж тоді залишиться в лікарнях загалом, ідеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень. Журналістка ТСН Ірина Матвієнко цього тижня поїхала в глибинку. А головне – пішла до чиновників, щоб зрозуміти, то чи мають вони план порятунку.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун переконує, що кардинальна реформа в медицину прийде вже від 1 січня 2017 року: "Буде система для кожної родини. Вони будуть мати свого лікаря". Супрун уточнила, що нині готують законопроект про державне медичне страхування.

Лікарі працюватимуть за контрактами. Це означає, що пацієнти вибиратимуть того лікаря, який їм подобається, і за кожен візит він отримуватиме гроші від держави.

Якщо вірити інформації, яка зараз є у вільному доступі, крім зазначених змін, на українців чекає:

1. Зміна системи медицини. Скоро вона стане страховою. Це означає, що гроші виділятимуть не на лікарню, а на пацієнта.

2. Супрун планує тотальне перенавчання медиків. Почнуть зі швидкої допомоги, де вже скоро мають з'являться парамедики. А поліцейські і пожежники будуть мати право надавати першу медичну допомогу.

3. Із нового року планують зменшити вартість ліків. У міністерстві це називають реінбурсацією і заявляють, що вартість деяких медикаментів знизиться на 40%.

Більше подробиць дивіться на відео.

ВідеоШлях на дно української медицини: в лікарнях невеликих міст катастрофічно не вистачає спеціалістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: