В Україні гречка стає дефіцитом

З вітчизняних прилавків зникає гречка. А там, де вона ще є, коштує від 14 гривень за кілограм. Вже навіть рис дешевший, хоч в Україні не росте.

Зі столичних супермаркетів і ринків стрімко зникає гречана крупа. Ажіотаж на дефіцитну крупу супроводжується зростанням цін. Наразі ціна гречки підскочила до 14 гривень за кіло.

Гречка поступово додавала в ціні упродовж року. І стрімко подорожчала, удвічі - за два дні. На ринку серед круп сьогодні лідирус рис, який на 5 гривень дешевший. Хоча в Україні не росте.

Ескперти продуктового ринку стверджують, що посушливе літо воно вплинуло негативно на гречку, і врожай ще нижчий ніж був минулого року.

Тепер Україна гречану групу купуватиме за кордоном. Везтимуть з Китаю, а імпорт коштує грошей. Ціна на гречку наступного року буде вищою ніж цього року через те, що товару не вистачить і його треба буде обов'язково імпортувати.

У супермаркеті гречані запаси мінімальні. Рештки - майже 15 гривень. Та і цього не надовго стане. За два дні, якщо постачальники не виконають замовлення, то ми будемо без гречки, зазначає керівник супермаркетів.

Вагової гречки у магазинах вже нема. А саме гречка в Україні ходова в дитячому харчуванні, шкільному й армійському.

За інформацією, яка виходить від уряду, завтра вже вийде указ, де гречка повинна коштувати вже 8 гривень на полиці. Однак, як зазначають у супермаркетах, якщо це буде не вигідно, то постачальники нам не привезуть за цією ціною.

Покупці не дивуються подорожчанню. Кажуть, вибори скоро, то й підняли ціни на гречку.

Особливості українських виборів - задобрити електорат гречкою. А виборча кампанія до місцевих рад стартує вже незабаром - 11 вересня.

Нагадаємо, попередній дефіцит гречки в Україні був у лютому, тоді її вартість зросла удвічі. Чиновники вже тоді заявляли, що готові імпортувати крупу з Китаю.

Читайте також:

Паніка в Росії: з магазинів зникають продукти харчування

Росія почала імпорт гречки з Китаю

Україну чекає дефіцит гречки

Україна перейде на китайську гречку

ВідеоУкраїнці масово скочили у гречку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: