В Україні хочуть прирівняти вагітність до професії

Депутати розглянуть проект закону, який легалізує в Україні сурогатне материнство та прирівняє таких жінок до приватних підприємців.

Жінок, які виношують чужих дітей, можуть визнати приватними підприємцями. Якщо відповідний закон ухвалить Верховна рада.

Законопроект має намір подати до парламенту депутат від БЮТ Володимир Каплієнко. Він стверджує, що головна мета ідеї - збільшити народжуваність в Україні.

Закон, за його словами, регулюватиме правові питання появи дітей в безплідних сім`ях. У законопроекті вперше з'являється визначення допоміжної матері як людини, що фактично займається трудовою діяльністю.

"Я хочу, щоб термін вагітності зараховувався сурогатній матері в трудовий стаж", - заявив депутат.

У разі ухвалення закону подружні пари зможуть застрахувати народження своїх дітей. Також документ передбачає створення ембріонального банку. У разі раптової смерті дружини, за бажанням вдівця заморожені яйцеклітини лікарі трансплантують іншій жінці.

На реалізацію ініціативи, за попередніми підрахунками, доведеться щорічно виділяти з бюджету мінімум 100-150 мільйонів гривень.

На сьогодні гонорар за виношування і народження чужого малюка складає 10-15 тисяч доларів плюс чотири тисячі гривень за послуги репродуктивного центру. У випадку, якщо уряд виділить запропоновану суму, завдяки держпрограмі в Україні щорічно з'являтиметься на світ від 1000 до 1500 малюків.

Читайте також:

Медики розвінчали міфи про вагітність

Україна стала 68-ю серед розвинених країн світу

В Україні подешевшають продукти харчування

Україна вимирає від дефіциту йоду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: