В Україні хочуть у десятки разів підвищити штрафи за спалення листя

Дата публікації
Перегляди
6104
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні хочуть у десятки разів підвищити штрафи за спалення листя

Фото: УНІАН

У Мінприроди вкотре нагадали, що спалення торішнього листя шкодить довкіллю.

Мінприроди пропонує суттєво збільшити штрафи за самовільне випалювання рослинності.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

"Зараз розмір штрафу за подібне порушення становить від 170 до 340 гривень. Навряд чи це серйозно може лякати паліїв торішньої трави. Мінприроди пропонує суттєво підвищити штрафи. Законопроект щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності вже передано на погодження до Мін'юсту", - розповів він.

Згідно з законопроектом, після підвищення штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків можуть становити від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Водночас, якщо спалення відбуватиметься у межах території об'єктів природно-заповідного фонду, у зоні відчуження, розмір штрафів сягатиме понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб - понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

"Маю надію, що наші пропозиції будуть підтримані, і це приведе до тями нерадивих господарників, які переконані, що, спалюючи суху траву, вони допомагають довкіллю швидше очиститися. Мовчу вже про інші можливі катастрофічні наслідки від цих підпалів", - зауважив міністр.

Нагадаємо, раніше у Тернополі проблему з опалим листям вирішили оригінально. Ним встеляють могили на цвинтарі.

Наступна публікація