В Україні катують в’язнів та принижують жінок

Правозахисники помітили в Україні переповнені тюрми, дискримінацію жінок, неповагу до біженців та расизм.

Організація Human rights watch констатує невтішне правозахисне становище в Україні. Міжнародні спостерігачі відзначають такі проблеми, як тортури в тюрмах, дискримінація жінок на роботі, порушення прав ВІЛ-інфікованих українців.

До цього списку оглядачі ще додають ворожість до шукачів притулку і напади на расистському ґрунті.

Суттєвою перемогою української спільноти Human rights watch називає початок реформування кримінальної юстиції і системи правоохоронних органів.

Але проблеми залишилися. "В Україні є багато проблем у тюрмах. Там тривають тортури. Тюрми переповнені. Умови ув’язнення негідні: без належних санітарних умов, в’язням бракує світла, води, харчів і медичної допомоги", - розповів Радіо Свобода лондонський директор Human rights watch Том Портеус.

Аналізуючи становище зі свободою слова в Україні, міжнародні правозахисники зауважують, що у березні 2008 року суд покарав трьох колишніх міліціонерів за причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Але поступу в покаранні замовників цього злочину так і немає.

Хоча українські закони обіцяють дбати про ґендерну рівність, на практиці жінкам в Україні важче знайти роботу, ніж чоловікам. Жінки зазнають дискримінації і через те, що потенційних працедавців може не задовольняти їхній вік чи зовнішність. У результаті українки часто змушені йти на низькооплачувану роботу або взагалі її не можуть знайти.

Крім того, за оцінкою Human rights watch, через те, що в Україні немає чіткої імміграційної політики, вона часто відмовляє у притулку людям, які наражаються на небезпеку в себе вдома. Так, у березні 2008 року Україна депортувала 11 етнічних тамільців до Шрі-Ланки, незважаючи на те, що їх зареєстрували як біженців у представництві ООН у Києві.

Продовжують зазнавати утисків кримські татари. Їхніми головними проблемами Human rights watch називає нерівний розподіл землі, нерівні можливості для працевлаштування і неспроможність здобути освіту рідною мовою.

Читайте також:

Українських хлопчиків продають "для розваг" росіянам і туркам
Україну назвали вільною країною, а Росію - авторитарною
Люди все частіше жаліються не правоохоронцям, а Інтернету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: