Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні кожен 13-й будинок перебуває в аварійному стані й підлягає знесенню

В Україні кожен 13-й будинок перебуває в аварійному стані й підлягає знесенню

Майже половина житлового фонду України потребує реконструкції.

В Україні майже половина житлового фонду потребує реконструкції, а вісім відсотків будинків перебувають в аварійному стані й небезпечні для життя, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Навіть у центрі Києва через будівництво нових багатоповерхівок у будинках, зведених 60-70 років тому, на стінах утворюються величезні тріщини, просідає фундамент, а самі будівлі поступово завалюються.

Водночас, згідно з законодавством, для реконструкції житлового будинку згоду на роботи та переселення до іншого будинку мають дати 100% мешканців, а цього досягнути практично нереально. У Мінрегіонбуді вже запропонували зміни до закону про реконструкцію старого житла, за якими згоду потрібно отримати від 75% мешканців.

"Спочатку будується пусковий будинок, переселяються з 2-3 будинків люди. Потім зносяться ці будинки і револьверним методом по черзі забудовується весь мікрорайон", - розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Відео Чи збираються чиновники відновлювати житловий фонд

Сьогодні в Україні половина житлового фонду потребує реконструкції. А майже 10% будинків знаходяться в аварійному стані й підлягають знесенню. Чи збирається держава рятувати свій житловий фонд, побудований ще 60-70 років тому – дивіться у Сніданку.

Чи збираються чиновники відновлювати житловий фонд

Щоправда, займатися реновацією житла в Україні будуть інвестори, адже у держави грошей на це немає. Проте, за словами українського архітектора Георгія Духовичного, тут також є приховані камені.

"Якщо якийсь із інвесторів витрачає на відновлення будівлі більше 30 відсотків його балансової вартості, може законно претендувати на власність цієї будівлі. Це означає, якщо до якихось бідних мешканців прийде нібито добрий дядько і скаже: "Давайте я власним коштом все приведу до ладу", і приведе, то наступного дня після закінчення цих робіт не виключено, що вони почнуть платити квартплату цьому доброму дядькові. А яку квартплату він встановить, не знає ніхто", - пояснив він.

Наразі для початку роботи нової редакції закону, потрібна згода депутатів Верховної Ради. Та навіть якщо вони ухвалять поправки, сама програма реконструкції старого житла запрацює за 3-4 роки.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував тотальну перевірку забудовників. Перевірити будівельні компанії доручено фіскалам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції