Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні кожен може купити через інтернет рідкісного леопарда за 30 тис. грн, а кенгуру – за 20

В Україні можна легко купити будь-яку контрабандну екзотичну тварину.

У цирку леви-акробати, єноти-жонглери і слухняні мавпочки виробляють неймовірні трюки.  Та коли у цирку завіса опускається, тваринний рай перетворюється на справжню "живодерню", йдеться в сюжеті програми "Гроші".

Смерть маленького шимпанзе на мобільний телефон зняла прибиральниця, коли його вчили стояти на передніх лапах. Та сама історія невдовзі повторилася і з кенгуру Боні з київського пересувного цирку "Шапіто".

На ялтинській набережній за 30 гривень туристам на голову посадять мавпу, а ще за 40 грн дадуть потримати справжнього червонокнижного алігатора. Тварин, яких у світі залишилося кілька десятків, заморюють голодом, тому до наступного сезону доживають одиниці.

"Екзотичних тварин везуть контрабандою. А наші тварини з'являються на ринку за допомогою інтернету та виключно через браконьєрів", - каже еколог Володимир Борейко.

Відео В Україні можна легко купити будь-яку екзотичну тварину

Програма "Гроші" спробувала купити рідкісного  ведмедя. Бурі ведмеді офіційно визнані вимираючим видом і знаходяться під суворою охороною Червоної книги. Але в інтернеті за $ 2 тис. обіцяють привезти живого хижака.

За три години їзди від Києва посередник привозить у приватний зоопарк. Працівник зоопарку торгує списаними тваринами, які за документам вже давно померли.

Своїх покупців чекають і рожевий пелікан, і червонокнижний лелека з обрізаними крилами, і змучений африканський шимпанзе. Посередник не приховує, що жодних документів на тварин немає. 

Живий товар з усіх куточків світу потрапляє в Україну ще малечею, вся партія виживає рідко, але тих, кому пощастило, продають за шалені гроші.

"Зоопарки - один із методів реалізації контрабандного товару. Вони часто купують товар для себе, але потім реалізують під замовлення", - розповідає Борейко.

На сайтах приватних фірм - пропозиція тижня - маленький леопард за 30 тисяч гривень. Через два дні тварину вже можуть привезти на оглядини. Придбати рись пропонують за 25 тисяч, а австралійське кенгуру віддають за 20.

Але на пам'яті українських прикордонників рідко траплялися амурські леви, дикі пантери і африканські жирафи. В основному спритні митники затримують черепах

"Якщо казати про тварин, то минулого року було виявлено 197 степових черепах. Вони були у запасному колесі у багажнику", - каже працівник державної митної служби України Ілля Максимків.

Поки прикордонники рятують країну від черепах, журналісти намагалися врятувати буре ведмежа, яке придбали у браконьєрів.

"Гроші" вирішили назвати маленького героя на честь програми - Грошиком. Але відпускати на волю ведмежа зараз не можна. Тому журналісти віддають Грошика у перший в Україні реабілітаційний центр для порятунку ведмедів.

Нагадаємо,  в Україні тварини не захищені від жорсткого поводження з ними.

Залиште свій коментар

Вибір редакції