В Україні критично бракує анестезіологів – робота медзакладів опинилася під загрозою

Автор
Оксана МулярОксана Муляр
Дата публікації
Перегляди
708
В Україні критично бракує анестезіологів – робота медзакладів опинилася під загрозою

УНІАН

Вимога НСЗУ - якщо людина лежить в лікарні, у будь-якому відділенні, то у цілодобовому доступі має бути анестезіолог.

В Україні критично бракує анестезіологів. Лікарні приманюють їх квартирами і підвищеними зарплатами, але це не допомагає. Національна служба здоров'я України (НСЗУ) розіслала 90 попереджень медзакладам про призупинення фінансування. Основна причина - за 7 місяців від старту реформи не зуміли найняти в штат потрібної кількості анестезіологів.

Про це йдеться 18 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

Вимога НСЗУ - якщо людина лежить в лікарні, у будь-якому відділенні, то у цілодобовому доступі має бути анестезіолог. Він же в Україні і реаніматолог.

"Цей лікар надає допомогу в критичному стані. Тобто, коли стоїть питання про надання інтенсивної допомоги - інтубації, підключення до апарату ШВЛ або швидке лікування післяхірургічних ускладнень. Потрібен лікар, який спроможний це зробити", - пояснює в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський.

Так, в Отинії Івано-Франківської області через відсутність анестезіолога тепер під загрозою робота усієї районної лікарні. Її керівник вступив у двобій за фахівця зі "швидкою" і програв. Фінанси були не рівні.

"На пів ставки він працював в нас. Але потім перейшов на "швидку", тому що там йому матеріальна зацікавленість в кілька разів вища", - каже директор Отинійської районної лікарні Віктор Кульчицький.

Через втрату спеціаліста вже довелося зачинити хірургію. І всіх, кого треба оперувати, везуть до Коломиї чи до Івано-Франківська за 30 кілометрів.

В Отинії пробували заманити молоду лікарку після інтернатури. Навіть встигли обладнати палату інтенсивної терапії для неї, а вона передумала.

Нестача анестезіологів: що буде з лікарнями, які не зуміли найняти в штат необхідних фахівців

Нестача анестезіологів: що буде з лікарнями, які не зуміли найняти в штат необхідних фахівців

У Ніжинському пологовому будинку, одному з двох на Чернігівщині, теж шукають анестезіолога, аби відповідати новим вимогам від наступного року.

Анестезіологів у лікарні зараз три. Нещодавно найняли пенсіонера і молодого лікаря після інтернатури, завідувачем поставили досвідченого анестезіолога, який тут працює вже понад 20 років. У такому складі три анестезіологи пологового справляються. Але якби був четвертий, то медзаклад міг би отримати фінансування на породіль з COVID-19. Для них все одно довелося облаштувати окреме відділення.

Новому анестезіологу обіцяють квартиру, але охочих працювати в добре обладнаному пологовому будинку Ніжина досі нема. Місце вакантне до січня.

Наступна публікація